Çarşamba , 22 Eylül 2021
Home 5 MANŞET 5 YÖK Başkanı Çetinsaya Siirt Üniversitesini Ziyaret Etti

YÖK Başkanı Çetinsaya Siirt Üniversitesini Ziyaret Etti

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, beraberindeki heyet ile Siirt’e geldi.

Siirt Valiliği’nin ardından Siirt Üniversitesi Kezer Yerleşkesi’ne geçen heyet burada senato üyeleriyle bir toplantı gerçekleştirdi. Çetinsaya, düzenlediği toplantı öncesi yaptığı açıklamada, toplantıda üniversitenin ve yüksek öğretimin sorunlarını değerlendireceklerini, aynı zamanda çözüm sürecine üniversiteler olarak nasıl katkı sağlayabileceklerini ele alacaklarını söyledi.  Toplantı, daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Toplantıdan sonra heyet Tillo’ya hareket etti. Tillo ve çevresini gezen Çetinsaya ve beraberindeki heyet, ardından STK temsilcileriyle yemekte bir araya geldi. Burada basın mensuplarına Üniversitelerin Çözüm sürecine yönelik görüşlerini açıkladı. STK ve basınla yapılan görüşmenin ardından Siirt Üniversitesi Merkez Yerleşkesi’ne hareket eden Çetinsaya, Merkez Yerleşkesinde üniversite öğrencilerine yönelik “21. Yüzyılda Değişen Dünya ve Türkiye’nin konumu” konulu ders verdi. Dersin ardından Siirt Üniversitesi öğretim elemanları ile basına kapalı bir toplantı yaptı. Ardından Siirt Üniversitesi Öğrenci Konseyi ile de görüşerek öğrencilerinde taleplerini ve sorunlarını dinleyen Çetinsaya, Siirt ziyaretini sonlandırarak Şırnak’a hareket etti.

Check Also

Rektörümüz “Araştırma Görevliliğinden Rektörlüğe Akademik Kariyer Deneyimleri” Webinar Programına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak, Kariyer Araştırma Planlama ve Uygulama Merkezi (KAPUM) tarafından düzenlenen “Araştırma …