Cumartesi , 18 Eylül 2021
Home 5 MANŞET 5 Yeni Toprak Analiz Laboratuvarımızın tanıtımı için tören düzenlendi

Yeni Toprak Analiz Laboratuvarımızın tanıtımı için tören düzenlendi

Üniversitemiz Bilim ve Teknoloji Uygulama Araştırma Merkezi tarafından, Siirt Ticaret ve Sanayi Odasının katkılarıyla alt yapısı güçlendirilen Yeni Toprak Analiz Laboratuvarımızın tanıtımı için tören düzenlendi.

Bilim ve Teknoloji Uygulama Araştırma Merkezinde (SİUBTUAM) gerçekleşen törenin açılış konuşmasını Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ebru Akkemik gerçekleştirdi. SİUBTUAM’da bulunan laboratuvarlar hakkında bilgi veren Akkemik, 21.yy üniversitelerinin gerçekleştirmek istedikleri Sanayi- Üniversite iş birliğinin çok güzel bir örneği olan Yeni Toprak Analiz Laboratuvarında liderliğinden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman’a ve Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Güven Kuzu’ya teşekkür etti.

Törende ev sahibi olarak konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman, üniversitemizdeki gelişmelerden bahsederek üniversite-sanayii iş birliğinin önemini vurguladı ve Siirt T.S.O. ile iş birliğimizin artarak devam edeceği bilgisini katılımcılarla paylaştı.

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Güven Kuzu yerine törene vekil olarak katılan Fuat Özgür Çalapkulu, konuşmasında Toprak Analiz Laboratuvarının ilimiz için önemine değindi. Kamu-Üniversite-Sanayi iş birliği içerisinde atılan bu adımın devamı geleceğini çalışmaların süreceğini belirtti.

Konuşmaların ardından Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman, Toprak Analiz Laboratuvarına yaptıkları katkılardan dolayı Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Güven Kuzu adına vekili Fuat Özgür Çalapkulu’ya teşekkür belgesini takdim etti.

Tören, Toprak Analiz Laboratuvarının gezilmesi ardından gerçekleşen kokteyl ile son buldu.

Törene; Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman, Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Fuat Özgür Çalapkulu, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Nihat Şındak, Prof. Dr. Cemalettin Erdemci, Genç Girişimciler Kurul Başkanı Yafes Turhan,Ticaret Odası Üyeleri Fatih Özgen, Ömer Özel, Mansur Güneş, Hamza Özçelebi, Ticaret Odası Personeli Kaan Özer, Derya Çengel Arpacı, Remzi Erdoğan, Dika Uzmanı Halis Tuncer ve Ömer Özer katıldı.

Check Also

Misafirperver Sabiha ananın ismini keşfettikleri bitkiye verdiler

Üniversitemiz Flora ve Fauna Merkezi kurucusu Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Botanik Anabilim Dalı Başkanı Doç. …