Pazar , 17 Ocak 2021
Home 5 MANŞET 5 Yaşam ve Tarım Topluluğundan Şirvan Taşlı Yatağan İlkokuluna Kütüphane

Yaşam ve Tarım Topluluğundan Şirvan Taşlı Yatağan İlkokuluna Kütüphane

Üniversitemiz Yaşam ve Tarım Topluluğu, Şirvan İlçesi Taşlı Yatağan İlkokulunda Kütüphane oluşturarak 1169 adet kitap bağışında bulundu.

Ünlü sanatçılardan Heykeltraş Ayla Turan, Müzisyen Sıla Gençoğlu, Tiyatro eleştirmeni Banu Başkaya ve Seyahat Fotoğraf Sanatçısı Arzu Büyükerk, Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman ve Şirvan İlçe Milli Eğitim Müdürü Barış Kezer başta olmak üzere üniversitemiz yönetiminden ve personellerimizden çok sayıda katılımcı kırtasiye, kitaplık ve kitap bağışında bulunarak katkı sağladı.

Taşlı Yatağan İlkokulu Müdürü Resul Atabay ile öğretmenleri, öğrencileri ve velilerinin katılımıyla başlayan etkinlik, köy okuluna kütüphane kurulumu ve öğrencilere çeşitli hediyelerin takdimi ile devam etti. Organizasyonda; Murat Market öğrencilere 100 kişilik yaş pasta ikramı ile katkıda bulunurken, Siirt Belediyesi Park Bahçe ve Mezarlıklar Müdürlüğü Köy okulu bahçesine dikilmek üzere ağaç yardımında bulundu.

Halk Eğitim Müdürlüğü İşaret Dili Eğitmeni Zübeyir Özdemir’in palyaço gösterisi ve yüz boyama etkinliği ile sona erdi.

Check Also

Üniversitemizin TÖMER öğrencileri yeni yılı kutladı 

Üniversitemizin Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) öğrencileri yeni yılı kutladı.  Dünyayı etkisi altına …