Salı , 20 Nisan 2021
Home 5 MANŞET 5 Yabancı Uyruklu Öğrenciler İle Tanışma Toplantısı

Yabancı Uyruklu Öğrenciler İle Tanışma Toplantısı

Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığının düzenlediği yabancı uyruklu öğrencilerle tanışma toplantısına katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Murat ERMAN, üniversite olarak böyle bir etkinliği gerçekleştirmenin ve gençlerle birlikte olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşadıklarını belirtti. Öğrencilerin sorunlarını dinleyen ve en çok sıkıntı yaşanan barınma sorunu hakkındaki gelişmelere değinen Rektör Erman, eğitimde kaliteyi arttırmayı hedeflediklerini dile getirdi. Türkçeyi kullanmakta zorluk çeken öğrenciler için kurulan TÖMER ile yardımcı olmaya çalıştıklarını ve şuan an 111’e ulaşan yabancı uyruklu öğrenci sayısının ilk etapta yüzde onluk daha sonra ise yüzde yirmilik dilime ulaştırmayı hedeflediklerini ve bu hedefler doğrultusunda gelen yabancı öğrencilerimiz üniversitemizin ve şehrimizin uluslararasılaşmasına büyük katkılar sağlayacağını söyledi.

Yabancı öğrencilerin sadece mesleki gelişimlerini değil geniş bir coğrafyanın kültür birikimini tanımalarını da önemsediklerini ifade eden Erman, “Sizler bizlerin gönüllü kültür elçileri olacaksınız.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Açılış konuşmalarının ardından sırasıyla kürsüye gelen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yüksel Birinci, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Gül Ahmet İpek, Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. Adnan Memduhoğlu, üniversitenin öğrencilere sunduğu imkanlardan ve genel olarak yaşadıkları sorunlardan ve bu sorunları çözme noktasında öğrencilerin izlemesi gereken süreçten söz ettiler.

Siirt Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığının düzenlediği Tanışma Toplantısında Rektör Prof. Dr. Murat Erman, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yüksel Birinci, Genel Sekreter Adnan Memduhoğlu, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Gül Ahmet İpek, idari personel ve öğrenciler hazır bulundu.

 siubasin-siirt-universitesi-yabanci-uyruklu-ogrenciler-tanisma-toplantisi

Check Also

Rektörümüz “Araştırma Görevliliğinden Rektörlüğe Akademik Kariyer Deneyimleri” Webinar Programına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak, Kariyer Araştırma Planlama ve Uygulama Merkezi (KAPUM) tarafından düzenlenen “Araştırma …