Cumartesi , 24 Temmuz 2021
Home 5 HABER VE DUYURULAR 5 ÜNİVERSİTEMİZDE “SİBER GÜVENLİK VE AĞ YÖNETİMİ” EĞİTİMLERİ VERİLECEK

ÜNİVERSİTEMİZDE “SİBER GÜVENLİK VE AĞ YÖNETİMİ” EĞİTİMLERİ VERİLECEK

Üniversitemiz “Siber Güvenlik” ve “Ağ Yönetimi” konularında ders veren ilk üniversitelerden biri oluyor.

YÖK ve CISCO’nun dijital eğitim alanındaki işbirliği ile “Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi” kapsamında iki akademisyenimiz “Siber Güvenlik” ve “Ağ Yönetimi” eğitici eğitimi aldı. Yakın zamanda bu alanda üniversitemiz tarafından akademisyenlerimize ve öğrencilerimize  “Siber Güvenlik” ve “Ağ Yönetimi konularında sertifikalı eğitimler verilmesi planlanıyor.

İlk olarak çoğu teknik 8 üniversite ile başlatılan projenin ikinci aşamasına eklenen 16 üniversite arasında Siirt Üniversitesi de bulunuyor. Eğitimin verilebilmesi için gerekli CISCO sistem kurulumu tamamlanma aşamasına gelen üniversitemizde, konu hakkında YÖK’ten gelecek yönlendirmeler bekleniyor.

 YÖK ve CISCO arasında dijital eğitim alanındaki iş birliğinin ikinci adımı YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ın başkanlığında Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman’ın da katıldığı video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıyla atıldı.

Toplantıya, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof.Dr. Naci Gündoğan, projede yer alan üniversitelerin rektörleri ve bu üniversitelerde proje kapsamında eğitici eğitimini alacak olan akademisyenler ile CISCO Türkiye Genel Müdürü Didem Duru ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Lideri Habibe Açık da katıldı.

Üniversitemizde “Siber Güvenlik” ve “Ağ Yönetimi” dersleri açılacak

Proje kapsamında, CISCO Network Akademi’nin sertifika programına üniversitemiz adına katılarak ‘eğitici eğitimini’ alan Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü akademisyenlerimiz Öğr. Üyesi Dr. Volkan Müjdat Tiryaki ve Öğr. Üyesi Dr. Bashar Alhaj Ahmad, “siber güvenlik” ve “ağ yönetimi” konularında akademisyenlerimize de eğitim verecek.Ayrıca 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Güz Döneminde öğrencilerimize yönelik “Siber Güvenlik” ve “Ağ Yönetimi” derslerinin açılması da hedefleniyor.

Check Also

Misafirperver Sabiha ananın ismini keşfettikleri bitkiye verdiler

Üniversitemiz Flora ve Fauna Merkezi kurucusu Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Botanik Anabilim Dalı Başkanı Doç. …