Cumartesi , 18 Eylül 2021
Home 5 HABER VE DUYURULAR 5 Üniversitemiz’de İmalat Değer Zincirinde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başlıyor

Üniversitemiz’de İmalat Değer Zincirinde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başlıyor

Kariyer, Araştırma, Planlama ve Uygulama Merkezi’miz bünyesinde Dicle Kalkınma Ajansı’nın yürüttüğü AB Projesi kapsamında ‘TRC3 Bölgesi’nde Genç İstihdamının Teşviki için Teknik Destek Projesi’ konulu, 15-29 yaş arası gençlerin mesleki becerilerini artırmak ve işgücü piyasasına entegrasyonlarını geliştirmek amacıyla hazırlanan eğitimlerin önemli bir parçası olan “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri”, 16-25 Mart 2021 tarihleri arasında yüz yüze üniversitemizde  verilecektir.

Yeni bir iş kurmak isteyen 15-29 yaş arası işsiz veya üniversite öğrencisi olan gençlere yönelik hazırlanan uygulamalı girişimcilik eğitimleri, imalat ve hizmet sektörü olmak üzere iki alanda verilmektedir. Eğitim programı; e-ticaret, sosyal medya ve dijital pazarlama eğitimleri ile de zenginleştirilmiştir. 

KOSGEB işbirliğiyle hazırlanan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri iki aşamadan oluşmaktadır. Eğitimin ilk aşamasında KOSGEB sertifikalı eğitimciler tarafından, KOSGEB eğitimi verilmekte, ikinci aşamasında da ek eğitim modülleriyle eğitim programı desteklenmektedir. Toplumsal cinsiyet eşitliğinin desteklendiği projede, %25’lik kadın kursiyer kotası uygulanacaktır.

Mardin Artuklu Üniversitesi, Batman Üniversitesi ve Şırnak Üniversitesi işbirliğinde, Siirt Üniversitesi yerleşkelerinde verilecek eğitimlerin, yeni bir iş kurmak isteyen gençlere fayda sağlaması amaçlanmaktadır.

 Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin ilki olan “İmalat Değer Zinciri ile Girişimcilik Eğitimi” başvuruları, www.gencistihdam.org  web adresinden 20 Şubat 2021 tarihine kadar online olarak gerçekleştirilecektir.

 

Check Also

Misafirperver Sabiha ananın ismini keşfettikleri bitkiye verdiler

Üniversitemiz Flora ve Fauna Merkezi kurucusu Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Botanik Anabilim Dalı Başkanı Doç. …