Salı , 21 Eylül 2021
Home 5 ALT MANŞET 5 Üniversitemizde Yeni Açılacak Programlar Belli Oldu

Üniversitemizde Yeni Açılacak Programlar Belli Oldu

Daha önce Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman tarafından İngilizce Öğretmenliği ve Diyaliz bölümlerinin eğitim öğretim hayatına adım attığını duyuran üniversitemiz lisans ve ön lisans programlarında yeni açılan bölümleriyle sahip olduğu fakülte ve meslek yüksekokullarının uzmanlık alanlarını genişleterek fark yaratmaya devam ediyor.

Üniversitemizin yeni bölümler için yaptığı başvurular sonucunda Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Ana Bilim Dalı Tezli Yüksek Lisans bünyesinde Maliye Bölümü, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde Sosyal Hizmetler Bölümü, Tasarım Meslek Yüksek Okulu bünyesinde Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’ açılarak öğrenci alınmaya başlanması YÖK tarafından uygun görüldü.

Ayrıca Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu bünyesinde Eczane Hizmetleri, Kurtulan Meslek Yüksek Okulu bünyesinde Sulama Teknolojisi bölümünün açılması uygun görülmüş olup en kısa zamanda öğrenci alımı yapılacaktır.

Check Also

Misafirperver Sabiha ananın ismini keşfettikleri bitkiye verdiler

Üniversitemiz Flora ve Fauna Merkezi kurucusu Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Botanik Anabilim Dalı Başkanı Doç. …