Cuma , 17 Eylül 2021
Home 5 MANŞET 5 ÜNİVERSİTEMİZ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ LİSANSÜSTÜ BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR.

ÜNİVERSİTEMİZ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ LİSANSÜSTÜ BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR.

2019-2020 eğitim öğretim yılı olan yüksek lisans  ve  doktora başvuruları http://basvuru.siirt.edu.tr adresinden 16 – 21 Temmuz 2019 saat 23:59 ‘a kadar yapılacaktır.

Sosyal Bilimler Enstitümüz bu yıl ilk defa 3 yeni anabilim dalında (A.B.D.) 36 doktora öğrencisi alacak.

2019-2020 eğitim öğretim yılı için ilana çıkılan; Temel İslam Bilimleri A.B.D, İktisat A.B.D ve Eğitim Bilimleri A.B.D doktora programlarımız, mevcut yeterli akademik potansiyel gücüne dayalı olarak belirlenen amaçlar, ilkeler ve beklentiler çerçevesinde ülkemizin ihtiyaç duyduğu yüksek nitelikli insan gücü ihtiyacının karşılanması amacı ile eğitim öğretime başlayacaktır.

Enstitümüzde yeni doktora programlarımızın yanı sıra; Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Temel İslam Bilimleri, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi, İktisat ve Eğitim Bilimleri bölümlerinde tezli normal öğretim yüksek lisansa başvurabilecekleri gibi mesai saatleri sonrası lisansüstü eğitimine devam etmek isteyenler için ikinci öğretim tezli ve tezsiz yüksek lisans programlarımıza da başvuru alınacaktır.

Ayrıntılı bilgi için Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Lisansüstü Programların İlanı sayfasından bakabilirsiniz.

Check Also

YÖK’TEN PANDEMİ SÜRECİNDE VERİLEN ONLİNE EĞİTİME İLİŞKİN ANKET

​Yükseköğretim Kurulu (YÖK), küresel salgın sürecinde online olarak sürdürülen eğitim öğretimin değerlendirilmesi amacıyla üniversitelerdeki öğretim …