Cumartesi , 18 Eylül 2021
Home 5 ETKİNLİKLER 5 ÜNİVERSİTEMİZ KADIN FUTSAL TAKIMI AVRUPA’DA

ÜNİVERSİTEMİZ KADIN FUTSAL TAKIMI AVRUPA’DA

Üniversitemiz futsal kadın takımı, 2021 yılı temmuz ayında Sırbistan’ın Belgrad şehrinde EUSA Avrupa Üniversiteler spor oyunlarında ülkemizi ve üniversitemizi temsil edecek başarıya ulaştı. Bu başarı hem üniversitemiz hem de Siirt ilimiz için büyük gururdur.

Üniversitemiz her alanda olduğu gibi BESYO (Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu)’ nun kurulmasıyla birlikte performans sporu olarak da başarılarına her yıl yenilerini eklemektedir. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Erman’ın büyük desteği ve liderliğinde, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Yönetiminin ve değerli hocalarının büyük katkılarıyla spor alanındaki başarıları ulusal anlamda en üst seviyeye ulaşmış durumdadır.

Üniversitemiz Futsal erkek ve kadın takımlarının Türkiye Şampiyonluğu olmasının yanı sıra Hentbol erkek ve kadın takımları Türkiye ikinciliği ve Türkiye üçüncülüğü olmuştur. Futbol ve Voleybol takımlarımızın başarılı şampiyonlukları, bireysel sporlarda Güreş, Taekwondo, Kickbox, Atletizm ve Bilek güreşlerinde alınan Türkiye Şampiyonlukları, Türkiye 2.likleri ve Türkiye 3.lükleri üniversitemizin performans sporundaki başarılarını yansıtmakta ve ulusal anlamda üniversitemizin başarıları takdirle karşılandığı ve örnek alındığını göstermektedir. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Erman spor alanındaki başarılardan dolayı yaptığı açıklamada; “Kadın Futsal takımımızın 2021 yılı temmuz ayında Sırbistan’ın Belgrad şehrinde EUSA Avrupa Üniversiteler spor oyunlarında ülkemizi, ilimizi ve üniversitemizi temsil edecek olması performans sporundaki başarımızı göstermektedir. Bu başarılar Türkiye’de elit anlamda başarılı sporcularında üniversitemizi tercih etmesini sağlamakta ve bununla beraber uzman hocalarımızın da büyük gayret ve isteğiyle başarılar kaçınılmaz olmaktadır. Bu vesile ile kadın futsal takımımızın Avrupa üniversite oyunlarına en iyi şekilde hazırlanıp şampiyon olacağına inancım sonsuzdur. Tekrar emeği geçen hocalarımızı ve çok değerli öğrenci sporcularımızı canı gönülden kutluyorum öğrenci sporcularımıza desteğimiz her zaman devam edecektir” dedi.

Check Also

Misafirperver Sabiha ananın ismini keşfettikleri bitkiye verdiler

Üniversitemiz Flora ve Fauna Merkezi kurucusu Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Botanik Anabilim Dalı Başkanı Doç. …