Cumartesi , 18 Eylül 2021
Home 5 Genel 5 Üniversitemiz ile BAL Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Üniversitemiz ile BAL Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Üniversitemiz ile Baykan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü (Baykan Anadolu Lisesi) Arasında Baykan Anadolu Lisesi’nde eğitim alan öğrencilerin eğitimine İlişkin işbirliği protokolü imzalandı.

 

Siirt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Nihat Şındak ve Baykan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Eşref Altun arasında imzalanan protokol Baykan Anadolu Lisesi’nde sunulan eğitimin niteliğini artırmak ve eğitim alan öğrencilerin güncel bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda söz konusu üniversitenin imkân ve deneyimlerinden yararlanmasını hedefliyor.

Protokol kapsamında Baykan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü (Baykan Anadolu Lisesi) öğrencileri üniversitenin imkânlarından ve laboratuvarlarından yararlanabileceği, ortak proje önerileri hazırlanabileceği, uygun şartlarda Üniversite öğretim üyeleri tarafından lise öğrencilerine ders verilebileceği, üniversitemizin bilim, spor ve kültürel etkinliklerine katılmasına olanak sağlanabileceği ifade edildi.

Check Also

Misafirperver Sabiha ananın ismini keşfettikleri bitkiye verdiler

Üniversitemiz Flora ve Fauna Merkezi kurucusu Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Botanik Anabilim Dalı Başkanı Doç. …