Cuma , 17 Eylül 2021
Home 5 HABER VE DUYURULAR 5 Uluslararası Selahaddin Eyyubi Sempozyumu Düzenlenecek

Uluslararası Selahaddin Eyyubi Sempozyumu Düzenlenecek

Siirt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tarafından 23-25 Eylül 2016 tarihlerinde Uluslararası Selahaddin Eyyubi Sempozyumu yapılacaktır. Bu sempozyuma yurt içinden ve dışından birçok akademisyen katılacaktır. Bilim insanları, üç gün boyunca Selahaddin Eyyubi’yi tüm yönleriyle ele alacaktır. Uluslararası Selahaddin Eyyubi Sempozyumu, Doğu ve Batı’nın iyi bildiği tarihi bir şahsiyeti, tekrar gündeme getirerek birlikte yaşama imkânına farklı ve yeni yaklaşımlar sunacaktır. Birbirini öteki gören günümüz insanın en çok ihtiyaç duyduğu şey birleştirici ve samimi bir dildir. Herkesin kendi kalmayı başararak ve kendinden farklı olana saygı duyarak yaşayacağı huzurlu bir iklim, günümüzde özlemle beklenen bir durumdur.

Selahaddin Eyyubi, çok disiplinli bir orduyla Suriye, Kuzey Mezopotamya, Filistin ve Mısır’daki tüm Müslüman topraklarını kendi bayrağı altında birleştirmeye çalışmıştır.Yeni kurduğu devlette birlikte yaşama kültürüne önem vermiş; din ve eğitim alanında önemli işler gerçekleştirmiştir. Bu anlamda Selahaddin Eyyubi, sadece kumandan sıfatıyla değil; aynı zamanda âlim, cömert, erdemli ve kararlı bir hükümdar oluşuyla da örnek bir şahsiyettir. Bu çerçevede örnek şahsiyetiyle tarihe mal olmuş Selahaddin Eyyubi gibi bir kişilik, bu bilimsel sempozyum aracılığıyla beraber yaşama ve hoşgörü kültürüne önemli katkılar sağlayacaktır.

 Uluslararası Selahaddin Eyyubi Sempozyumu’na yurt içinden alanında duayen birçok İslam Tarihçisi ve yurt dışından 12 farklı ülkeden yabancı akademisyen katılarak Üniversitemize ve şehrimize önemli  eğitsel, sosyolojik, psikolojik ve ekonomik katkı sağlayacaktır.

Sempozyum websitesi : http://selahaddineyyubi.siirt.edu.tr/

uluslararasi-selahaddin-eyyubi-sempozyumu-1 uluslararasi-selahaddin-eyyubi-sempozyumu-2 uluslararasi-selahaddin-eyyubi-sempozyumu-3 uluslararasi-selahaddin-eyyubi-sempozyumu-4 uluslararasi-selahaddin-eyyubi-sempozyumu-5 uluslararasi-selahaddin-eyyubi-sempozyumu-6 uluslararasi-selahaddin-eyyubi-sempozyumu-7 uluslararasi-selahaddin-eyyubi-sempozyumu-8 uluslararasi-selahaddin-eyyubi-sempozyumu-9 uluslararasi-selahaddin-eyyubi-sempozyumu-10

Check Also

Rektörümüz “Araştırma Görevliliğinden Rektörlüğe Akademik Kariyer Deneyimleri” Webinar Programına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak, Kariyer Araştırma Planlama ve Uygulama Merkezi (KAPUM) tarafından düzenlenen “Araştırma …