Salı , 21 Eylül 2021
Home 5 MANŞET 5 Türkiye Kooperatif ve Büro İşçileri Sendikası ile Toplu İş Sözleşmesi Yapıldı

Türkiye Kooperatif ve Büro İşçileri Sendikası ile Toplu İş Sözleşmesi Yapıldı

Üniversitemiz Rektörlüğü ve Bağlı İşyerlerinde Çalışan Sürekli İşçiler İçin Türkiye Kooperatif ve Büro İşçileri Sendikası ile Toplu İş Sözleşmesi yapıldı.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cemalettin Erdemci Başkanlığında yürütülen komisyon çalışması ve görüşmeler neticesinde anlaşma sağlanarak işçi ücretleri, özlük hakları ve sosyal haklarda iyileştirmeye gidildi.

Senato Salonunda gerçekleşen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri,  Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak ve Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Cemalettin Erdemci, Prof. Dr. Tekin Şahin ve Prof. Dr. Ömer Şahin, Genel Sekreterimiz Abdulkadir Işık ile birlikte Genel Sekreter Yardımcısı Ö. Fethi Çelepçıkay, Türkiye Kooperatif ve Büro İşçileri Sendikası Van Şube Başkanı Ayhan Özbek ve işyeri sendika temsilcilerinin katıldığı törenle gerçekleşti.

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak: “Üniversite olarak işçi pozisyonda görev yapan personellerimizin güncel ekonomik koşullardaki durumunun gözden geçirilmesi ve refah düzeyinin arttırılmasını öncelikli olarak gözettik. Komisyon görüşmeleri neticesinde bizimle birlikte çalışan 245 işçimizin haklarında Üniversitemizin imkânları doğrultusunda iyileşme adımlarını attık. Yapmış olduğumuz toplu iş sözleşmenin iş yerinde verimli çalışmayı arttırmasını temenni ediyor, Üniversitemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Türkiye Kooperatif ve Büro İşçileri Sendikası Van Şube Başkanı Ayhan Özbek ise yaptığı konuşmada: “Yapılan sözleşmenin işverenin ve işçilerin hak ve menfaatlerini dengelemek taraflar arasında iyi niyet ve güveni tesis etmek amacıyla doğabilecek ihtilafları uzlaşma yoluyla çözümleyeceğini umut ediyorum” dedi. Özbek konuşmasının devamında sözleşmede emeği geçen Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak başta olmak üzere Rektör Yardımcılarımıza, Genel Sekreter Yardımcımıza ve Daire Başkanlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ederek Üniversite ve çalışan işçi üyelerimize hayırlı uğurlu olması temennilerinde bulundu.

Check Also

Rektörümüz “Araştırma Görevliliğinden Rektörlüğe Akademik Kariyer Deneyimleri” Webinar Programına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak, Kariyer Araştırma Planlama ve Uygulama Merkezi (KAPUM) tarafından düzenlenen “Araştırma …