Çarşamba , 22 Eylül 2021
Home 5 MANŞET 5 Türkiye Gazeteciler Konfederasyonundan Rektör Erman’a Ziyaret

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonundan Rektör Erman’a Ziyaret

Gazeteciler Konfederasyonu’na bağlı federasyon ve cemiyet başkanlarından oluşan heyet “Gazeteciler Konfederasyonu 1. Başkanlar Kurulu Toplantısı” na katılmak üzere geldikleri Siirt gezisi kapsamında Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman’ı makamında ziyaret ettiler.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Kurucu Genel Başkanı Nuri Kolaylı ve Kurucu Yönetim Kurulu Üyelerini makamında kabul eden Rektör Erman, Konfederasyonun çözüm sürecine verdikleri destekten dolayı memnun olduğunu dile getirdi.

Rektör Erman; “Türkiye’nin farklı illerinden gelip Siirt Üniversitesine kayıt yaptıran öğrencilerin sayısı çözüm süreci ile birlikte artmış bulunmaktadır.   Çözüm süreci ile oluşan olumlu havanın üniversiteye olan ilgiyi arttırmasından dolayı, üniversitede ki yapılaşma ve gelişmede buna paralel olarak artmaktadır. Şuan 6 bin civarında olan öğrenci sayımız açtığımız yeni bölümler sayesinde her yıl yaklaşık 1 bin 500 civarında yeni öğrencinin gelmesiyle artacaktır. İlk hedefimiz ise 10 yıllık bir program çerçevesinde öğrenci sayımızı 20 bine çıkarmaktır. Üniversitenin misyonu doğrultusunda ilerleyebilmesi ve hedeflerini gerçekleştirebilmesi için çözüm sürecinin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi gerekmektedir.” dedi.

Meslek kuruluşlarının, mesleklerin saygınlığının artırılması için önemli olduğunu ifade eden Rektör Erman; “Ülkemizde bu tür mesleki örgütlenmelerin olduğunu görmek çok sevindirici çünkü mesleklerin saygınlığını yitirmemesi ve birbirinden bağımsız hareket etmekten ziyade senkronize olmaları ve aralarındaki bağı koparmaması adına bu tür mesleki örgütlenmelerin olması gerekmektedir.” dedi.

Gazeteciler Konfederasyonuna bağlı federasyon başkanları, Konfederasyon Başkanı Nuri Kolaylı başkanlığında yaptıkları ziyaretin sonunda Gazeteciler konfederasyonuna verdiği katkılardan dolayı Rektör Prof. Dr. Murat Erman’a plaket takdim edildi.

 

gazeteciler-konfederasyonu-rektor-ermani-ziyaret-ettiler

Check Also

Rektörümüz “Araştırma Görevliliğinden Rektörlüğe Akademik Kariyer Deneyimleri” Webinar Programına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak, Kariyer Araştırma Planlama ve Uygulama Merkezi (KAPUM) tarafından düzenlenen “Araştırma …