Çarşamba , 22 Eylül 2021
Home 5 SON DAKİKA 5 Siirt Ürünleri Tanıtım Merkezi’nin Açılışı Yapıldı

Siirt Ürünleri Tanıtım Merkezi’nin Açılışı Yapıldı

Siirt’te “Bir Ürün Bin Umut” projesi kapsamında kurulan Siirt Ürünleri Tanıtım Merkezi’nin açılışı yapıldı.

Siirt Valisi Ahmet Aydın, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca (SYDV) “Bir Ürün Bin Umut” projesiyle kurulan ve kentte özgü marka ürünlerin sergilenip satıldığı, Siirt Ürünleri Tanıtım Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Açılışa; Siirt Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yüksel Birinci, Vali Yardımcısı Mustafa Pala, İl Emniyet Müdürü Metin Özkan, İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Güldoğan,Siirt TSO Başkan vekili Nedim Kuzu, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile çeşitli kurslarda çalışan kursiyerler katıldı.

Vali Aydın, buradan elde edilen gelirlerle kurslarda çalışan kadınların ek gelir elde ettiğini belirterek, Siirt’in zengin bir kültüre ve çok önemli marka ürünlere sahip olduğunu ifade etti.

Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız Prof. Dr. Yüksel Birinci; “Siirt ilinin yöresel ürünlerinin ve değerlerinin tanıtılmasının hem ilimiz ekonomisine hem de ilin tanıtımına önemli katkı sağlayacaktır. Siirt ilinin ekonomisine ve dolayısıyla istihdamına katkı sağlayacak bölge değerlerinin markalaştırılarak pazarlanması gerekmektedir. Ayrıca coğrafi işaretlere konu olabilecek bir çok ürün için de tescil sürecinin başlatılması gerekmektedir. Bütün değerlerimiz koruma altına alınarak faydaya dönüştürülmesi büyük önem arz etmektedir.” dedi.

Tören, SYDV personeli tarafından hazırlanan Kokteylin, misafirlere ikram edilmesi ile sona erdi.

yuksel-birinci

Check Also

Misafirperver Sabiha ananın ismini keşfettikleri bitkiye verdiler

Üniversitemiz Flora ve Fauna Merkezi kurucusu Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Botanik Anabilim Dalı Başkanı Doç. …