Çarşamba , 22 Eylül 2021
Home 5 ETKİNLİKLER 5 Siirt Üniversitesi’nde Kutlu Doğum Heyecanı

Siirt Üniversitesi’nde Kutlu Doğum Heyecanı

Siirt Üniversitesi İlim ve İrfan Topluluğu, Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle bir anma programı hazırladı. Şiirlerle dualarla Hz. Muhammed (sav)’ın anıldığı programa Eğitimci-Yazar Halit ERTUĞRUL konuk oldu.

Mühendislik Mimarlık Fakültesi konferans salonun da gerçekleştirilen etkinlik İlahiyat Fakültesi hocalarından Ramazan TOPRAK’ın Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Hz. Muhammed (SAV)’ın hayatının anlatıldığı kısa filmin gösterimi ve okunan şiirlerin ardından “Başarıda Moral ve Motivasyon” başlıklı konuşmasıyla Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Halit ERTUĞRUL öğrencilere başarı ve motivasyon ile ilgili bilgi verdi.

Ertuğrul, “Öğrenciler olarak başarıyı yakalamak zorundasınız. Peki neden başarılı olmalıyız? Başarılı olmak için neler yapmalıyız? Başarı bizim için ne demektir? Sorularına cevap bulmak zorundayız. Öncelikle, annemize, babamıza, ülkemize ve kendimize bir iyilik yapmak için başarılı olmak zorundayız. Bunu başarmak içinde moralimizi yüksek tutmalıyız. Başarılı olmak için kendimize güven duymak durumundayız. Başarılı olmak için değerlerimize sahip çıkarak bunları yaşatmalıyız. Başarıyı elde etmek için öncelikle başaracağımıza inanmalıyız. İnanmadığımız hiçbir şeyde başarılı olamayız. Bundan dolayı ömür boyu kendimizle yarışmalı ve başarıya inanan bir insan grubunun içerisinde yer almalıyız” dedi.

Mutlu insan umut veren çare olan insandır. Bir insan kazanmak bir dünya kazanmaktır diyen Ertuğrul bir insanın kafasındaki yanlışları düzeltmenin yolunun onun gönlünü girmekle mümkün olduğunu kaydetti. Halit Ertuğrul, “Birinin kafasındaki yanlışlıkları silmek istiyorsanız önce gönlünü girmelisiniz. Gönlüne giremediğiniz birini doğru yola döndürmenizin imkânı yok. İnsan sevdiğini dinler ona inanır.” dedi

Yoğun bir katılıma sahne olan etkinliğin Halit Ertuğrul kitaplarını imzaladı.

halit-ertugrul-siirt-universitesinde

Check Also

Rektörümüz “Araştırma Görevliliğinden Rektörlüğe Akademik Kariyer Deneyimleri” Webinar Programına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak, Kariyer Araştırma Planlama ve Uygulama Merkezi (KAPUM) tarafından düzenlenen “Araştırma …