Salı , 21 Eylül 2021
Home 5 ETKİNLİKLER 5 Siirt Üniversitesinde Çanakkale Haftası Etkinlikleri

Siirt Üniversitesinde Çanakkale Haftası Etkinlikleri

siubasin-etkinlik-canakkale-anma-haftasi (2)

Tarih bilinci oluşturma adına  1. Dünya Savaşı içinde meydana gelen ve bir metrekareye altı bin merminin düştüğü Çanakkale Zaferinin kazanıldığı bir ülkenin efradı olan gençlerimizin bu zaferi eksiksiz olarak bilmesi gerektiğinin bilinci içerisinde,  milletimiz için hüzün, heyecan ve gurur günü olan Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl dönümünü anmak üzere üniversitemizde bir dizi programlar gerçekleştirildi.

siubasin-etkinlik-gazi-universitesi-canakkale-haftasi

16 Mart Pazartesi günü Çanakkale Zaferi ile ilgili belgesel gösteriminin ardından Siirt Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi öğretim elemanlarının katıldığı Çanakkale Savaşı paneli düzenlendi. Etkinlikte ayrıca Çanakkale savaşında kullanılan malzemeler ve görseller de sergilendi.


siubasin-etkinlik-canakkale-anma-haftasi (4)

18 Mart Çarşamba günü ise Eğitim Fakültesi öğrencilerinin hazırladığı Çanakkale programında Çanakkale atmosferi öğrencilerimize türküler ve şiirler ile yaşatılmaya çalışıldı. Çanakkale ile bütünleşen “fotoğraflar ve türküler” eşliğinde döneme ait yaşananlar anlatıldı. Ardından Çanakkale Cephesinde milletimizin inanç ve birlik beraberliğine vurgu yapan “En Güçlü Silah” adlı tiyatro oyunun gösterildi. Öğrencilerin sergilediği tiyatro, salonda duygu dolu anlar yaşatırken, gösteri salondakilerin büyük beğenisini topladı

siubasin-etkinlik-canakkale-anma-haftasi (3)

20 Mart Cuma günü Sosyal ve Kültürel Gelişim Topluluğunun organize ettiği gecede şiirler, ilahiler ve Kuran tilaveti eşliğinde Çanakkale Şehitleri anıldı.

siubasin-etkinlik-canakkale-anma-haftasi (5) siubasin-etkinlik-canakkale-anma-haftasi (6)

Check Also

Rektörümüz “Araştırma Görevliliğinden Rektörlüğe Akademik Kariyer Deneyimleri” Webinar Programına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak, Kariyer Araştırma Planlama ve Uygulama Merkezi (KAPUM) tarafından düzenlenen “Araştırma …