Cumartesi , 18 Eylül 2021
Home 5 MANŞET 5 Siirt Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Kuruldu

Siirt Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Kuruldu

Son 2 yıl içerisinde birbiri ardına açtığı bölüm ve programlarla hızlı bir büyüme kaydeden Siirt Üniversitesi, 17 Nisan 2014,Perşembe günü Resmi Gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulu’nun 2014/5921 sayılı kararıyla Yabancı Diller Yüksekokulunu bünyesine kattı.

Siirt Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak kurulan Yabancı Diller Yüksekokulu ile birlikte yüksekokulu sayısı 3’e çıkmış oldu. Dört yıllık eğitim verecek olan Yabancı Diller Yüksekokulunun kısa süre içerisinde hizmete açılması planlanıyor. Siirt Üniversitesinde halen Siirt Sağlık Yüksekokulu ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu akademik ve araştırma faaliyetlerine devam etmektedir.

Konu ile ilgili açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Murat ERMAN; “Siirt’in ve Siirt Üniversitesinin çok kültürlü yapısı ve çok dilli bir coğrafi bölge üzerinde kurulu olmasının avantajlarını her manasıyla kullanmak istiyoruz. Bunun için üniversitemiz aracılığıyla bölgemizin diline, kültürüne, geleneklerine sahip çıkmayı ve bunları imkan bulduğumuz her platformda tanıtmayı amaçladık. Bu amaçla daha önce kurulan Yaşayan Diller Enstitüsü ve şuan kurulan Yabancı Diller Yüksekokulu hem belirlediğimiz hedefleri gerçekleştirme de hem de üniversitemiz aracılığıyla temsil ettiğimiz kültürümüzün uluslararasılaşmasında önemli bir aşama kaydetmektedir. Uluslararasılaşmanın Siirt Üniversitesi’ne kalite getireceğini, kültürümüze de önemli katkı sunacağını düşünüyorum. “dedi.

yabaci-diller-yuksekokulu

 

Check Also

Rektörümüz “Araştırma Görevliliğinden Rektörlüğe Akademik Kariyer Deneyimleri” Webinar Programına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak, Kariyer Araştırma Planlama ve Uygulama Merkezi (KAPUM) tarafından düzenlenen “Araştırma …