Çarşamba , 22 Eylül 2021
Home 5 ETKİNLİKLER 5 Siirt Üniversitesi Vizyon Arama Konferansı

Siirt Üniversitesi Vizyon Arama Konferansı

Siirt Üniversitesi Kezer Yerleşkesinde, üniversitenin geleceğine ilişkin yol haritasını çizmek amacıyla “Arama Konferansı” düzenlendi. Siirt Üniversitesini Geliştirme ve Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Ethem SANCAK’ın girişimleriyle düzenlenen arama konferansını Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Oğuz BABUROĞLU yönetti. Konferansa Siirt Üniversitesi Rektör’ü Prof. Dr. Murat ERMAN, Siirt Valisi Ahmet AYDIN, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin AKTAY, İstanbul Milletvekili Egemen BAĞIŞ, Siirt Milletvekilleri Afif DEMİRKIRAN, Osman ÖREN, İş adamları Ethem SANCAK, Nihat ÖZDEMİR ve Orhan MİROĞLU, Ekrem BİLEK, Coşkun ARAL, Cumhur KILIÇÇIOĞLU, Can PAKER, Oral ÇALIŞLAR gibi çok sayıda yazar, düşünür ve gazeteci katıldı.

Katılımcılar iki gün süren konferansta Yönetim ve İşbirliği, Nitelikli Eğitim ve Uluslararasılaşma, Fakülte ve Programlar, Mali Planlar ve Hedefler başlıkları başta olmak üzere  bir çok konuda Siirt Üniversitesinin atması gereken adımların  ne olacağı hususunda fikirler üretti.

Katılımcıların ortak akıl süzgecinden geçirdiği fikirlerle Siirt Üniversitesinin gelecek on yılki vizyonu belirlendi. Bu vizyona göre önümüzdeki on yıl içinde Siirt Üniversitesi 50 bini aşkın öğrencisiyle Ortadoğu’nun cazibe merkezi haline gelecek. Kurulacak olan Tıp Fakültesi ve diğer fakültelerle hem üniversitenin hem şehrin gelişim süreci hızlanacak.

Siirt Üniversitesi Geliştirme ve Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Ethem SANCAK yaşadığımız çözüm sürecine en büyük katkının üniversitenin geliştirilmesi ile sağlanacağını ve bu çözüm süreci sonunda Siirt’in coğrafi konumu ve köklü geçmişi ile bölgenin tekrar cazibe merkezi olacağını söyledi. Ethem SANCAK geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü ziyaret ettiklerini ve bu ziyarette Siirt Üniversitesinin güçlenmesinin çözüm sürecine olan katkısını anlattığını, tıp fakültesinin kurulmasını istediğini ve bu talebin olumlu karşılandığı söyledi.

Arama Konferansı sonucunda ortaya çıkan öneri ve düşünceleri içeren rapor Cumhurbaşkanı Abdullah Güle sunulacak. Siirt Üniversitesi Geliştirme ve Eğitim Vakfı tarafından 22 Şubat tarihinde düzenlenecek yemekte Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve ülkenin önde gelen iş adamlarından üniversiteye destek vermeleri istenecek.

siirt-universitesi-vizyon-arama-konferansi-siubasin

siirt-universitesi-vizyon-arama-konferansi-siubasin-1

Check Also

Rektörümüz “Araştırma Görevliliğinden Rektörlüğe Akademik Kariyer Deneyimleri” Webinar Programına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak, Kariyer Araştırma Planlama ve Uygulama Merkezi (KAPUM) tarafından düzenlenen “Araştırma …