Çarşamba , 22 Eylül 2021
Home 5 MANŞET 5 Siirt Üniversitesi Mezun Bilgi Sistemi

Siirt Üniversitesi Mezun Bilgi Sistemi

Siirt Üniversitesi, mezunlarıyla olan bağlarını güçlendirmek ve iletişim halinde olmak için mezun bilgi sistemi kurdu.

Siirt Üniversitesi (SİÜ), mezunlarıyla olan bağlarını güçlendirmek ve iletişim halinde olmak için mezun bilgi sistemi kurdu. Rektör Prof. Dr. Murat Erman, yaptığı açıklamada, üniversitenin her geçen gün geliştiğini ve binlerce mezunuyla iletişiminin daha sağlıklı yapılabilmesi amacıyla üniversitenin internet sayfası bünyesinde mezun bilgi sistemini kurduklarını söyledi.

Kurulan sistemle hem üniversitenin, hem mezunların birbirleriyle iletişimini sürdürebileceğini ifade eden Rektör Erman, “2007 yılında kurulan üniversitemiz, her geçen gün daha da büyüyüp gelişiyor. Üniversite olarak mezunlarımızla iletişim halinde olmak ve mezunlarımızın da birbirleriyle olan bağlarını daha kuvvetli hale getirmek amacıyla internet sayfamız üzerinden mezun bilgi sistemini kurduk. Mezunlarımız, bu sistem arkadaşlarını bulabilecek. Bu sistemi kurmamızdaki bir diğer amacımız, özel sektör firmaları ile mezunlarımız arasında daha kolay bir şekilde iletişim sağlayabilmektir. Tüm mezunlarımızın bu sisteme kayıt yaptırmalarını bekliyoruz” dedi. Prof. Dr. Erman, http://mbs.siirt.edu.tr/ internet adresli mezun bilgi sisteminin mezunların arkadaşlarını bulabileceklerini ve anılarıyla birlikte eski fotoğraflarını paylaşabilecekleri bir platform haline geleceğini bildirdi.

 

Check Also

Rektörümüz “Araştırma Görevliliğinden Rektörlüğe Akademik Kariyer Deneyimleri” Webinar Programına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak, Kariyer Araştırma Planlama ve Uygulama Merkezi (KAPUM) tarafından düzenlenen “Araştırma …