Salı , 27 Ekim 2020
Home 5 ETKİNLİKLER 5 Siirt Üniversitesi Azerbaycan Eğitim Fuarında Tanıtıldı

Siirt Üniversitesi Azerbaycan Eğitim Fuarında Tanıtıldı

Siirt Üniversitesi, uluslararası tanıtım girişimlerine bir yenisini ekleyerek Azerbaycan eğitim fuarına katıldı. Fas, Erbil, Kazakistan ve son olarak Azerbaycan’daki eğitim fuarlarına katılarak tanıtımlarını hızla devam ettiren Siirt Üniversitesi, üstlendiği misyon gereği üniversiteyi uluslararası platforma taşıma ve yabancı öğrencilerin ilgisini Siirt’te çekmeye tüm hızıyla devam ediyor.

Akare eğitim ve danışmanlık şirketi tarafından 50 üniversite ve çeşitli eğitim kurumlarının katılımıyla Azerbaycan’da düzenlenen tanıtım günlerinde Siirt Üniversitesi standı dağıttığı broşür, promosyon ve yaptığı sunumlarla Azeri öğrenciler tarafından ilgi odağı oldu. Konu ile ilgili açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Murat ERMAN; “Hızla büyüyen ve gelişen üniversitemizi tanıtmak amacıyla sürdürdüğümüz tanıtım faaliyetleriyle,  Siirt Üniversitesi ile Türkiye’de eğitim örmek isteyen öğrencileri buluşturma ve Siirt Üniversitesinin adını uluslararası düzeye taşıma hedefinde emin adımlarla ilerlemekteyiz. “  dedi.

Konuşmasının devamında yaklaşık 400’den fazla öğrenciyle görüştüklerini ve öğrencilerin Türkiye’ye gelme konusunda istekli olduğunu ifade eden ERMAN, “Görüştüğümüz ve ön kayıt aldığımız öğrencilerin birçoğu tıp ve hukuk fakültesini istemektedirler. Senato olarak YÖK’e yapmış olduğumuz tıp ve hukuk fakültelerinin başvuruları olumlu sonuçlanırsa üniversitemize olan rağbet daha da artacak ve öğrenci profilimiz daha da çeşitlenecektir.” dedi.

 

Check Also

REKTÖRÜMÜZ, BÖLGE REKTÖRLERİNİN BİR ARAYA GELDİĞİ İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat ŞINDAK, Dicle Üniversitesi’nin ev sahipliği yaptığı Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki …