Cumartesi , 18 Eylül 2021
Home 5 ETKİNLİKLER 5 Şenlik Günlüğü

Şenlik Günlüğü

Siirt Üniversitesi 3. Bahar Şenliği’nin ilk gün programı büyük bir coşku ile başladı. Gecenin geç saatlerine kadar devam eden program, Siirt Üniversitesi şenlik alanından meydanlara taştı.

Siirt Üniversitesi tarafından bu yıl 3.cüsü düzenlenen Bahar Şenliği’nin ilk gün programı  açılış konuşmaları ve Halk Oyunları Ekibi’nin gösterileriyle başladı. Açılış konuşmalarını yapmak üzere sırasıyla sahneye Öğrenci Konseyi Başkanı Sabri Taş ve Rektör Prof. Dr. Murat Erman çıktı. Rektör Prof. Dr. Murat Erman, konuşmasında üniversitede yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi. Açılış Konuşmalarının ardından sahneye çıkan Siirt Üniversitesi Halk Oyunları Ekibi başarılı performansları ve mükemmel koreografileri ile göz doldurdu. Öğrencilerin daveti üzerine, Rektör Erman ve öğretim elemanları, öğrencilerle birlikte halay çekti.

Ayrıca şenlik alanında açılan tanıtım stantları da rağbet gören yerler arasındaydı.Yiyecekten tasarıma bir çok kategoride açılan stantlar öğrenciler tarafından ilgi gösterilen yerler oldu.

 

Rektörlük kupasının sahibi Eğitim Fakültesi oldu.

Rektörlük kupası öğrenci klasmanında devam eden zorlu ve çekişmeli mücadelenin gülen tarafı Eğitim Fakültesi oldu. Final maçında Sağlık Yüksekokulu Sağlık Yüksekokulu ve Eğitim Fakültesi öğrenci futbol takımları arasında geçen müsabakadan Eğitim Fakültesi gülerek ayrıldı. Zorlu ve çekişmeli geçen müsabakanın beraberlikle sonuçlanmasının ardından geçilen seri penaltı atışları sonucu Eğitim Fakültesi kupaya uzanan taraf oldu. Kupayı veren Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, her iki takımın ortaya koyduğu güzel mücadeleden dolayı teşekkür etti.

Please Don’t Stop The Music JJJ

Müzik ve Tiyatro Topluluğu’nun ve Renkli Düşünceler Topluluğu’nun gerçekleştirdiği Non-stop müzik programıyla eğlenen öğrenciler şenlik alanında T-shirt boyama, langırt, dart gibi etkinliklerle akşam saatlerindeki Kardeş Türküler-Bajar Konserini beklemeye başladı.

Üniversite ayakta JJJ

Güneşin ufukta kaybolmaya başlamasıyla eş anlı olarak şenlik alanında da sahne ışıklarının dansı başlamıştı. Tempo yavaş yavaş yükseliyor konser alanı doluyordu. Heyecanlı kalabalık Bajar’ın sahne almasıyla ateşlendi. Rock müziğinin özgün temsilcisi Türkçe-Kürtçe-Arapça şarkılarıyla şenlik alanında sert rüzgarlar estirdi. Eğlencenin dozunun sürekli arttığı program gece geç saatlere kadar sürdü. Siirt Üniversitesi şenliğin ilk gününü yorgunluğuyla ikinci güne hazırlanmanın tatlı telaşını yaşamaya konuldu.

Yağarsa Yağmur Yağar

Şenliğin ikinci günü yağmur muhalefeti ile karşılaştı. Kapalı ve rüzgarlı olan hava üniversitedeki şenlik havasını dağıtmaya yetmedi. Gün içerisinde yağan şiddetli sağanak yağmur yapılacak etkinlikler için endişe uyandırsa da şenlik alanındaki öğrencilerin coşkusu ve dinamizmi buna izin vermedi.

 

Bir Kez Daha Eğitim

Kapalı Spor Salonunda Öğrenciler arası Voleybol Turnuvası finali Sağlık Yüksekokulu ve Eğitim Fakültesi arasında oynandı. İlk seti Sağlık Yüksekokulu’nun kazandığı karşılaşmada Eğitim Fakültesi etkili atak organizasyonlarıyla üstünlüğü ele geçirerek birincilik kupasını kazanan taraf oldu. Üniversite yönetiminin tam kadro katıldığı finalde kupa sahibine Rektör Erman tarafından verildi.

 

Konser saatine doğru yağmurun boşalttığı şenlik alanı tekrardan cıvıl cıvıl olan görüntüsüne geri döndü. Karmate gurubundan tanıdığımız solist Resul Dindar Siirt Üniversitesi öğrencilerine unutamayacakları bir gece yaşattı. Karadeniz müziğini Siirt diyarlarına taşıyan Resul Dindar konser boyunca hiç düşmeyen performansıyla göz doldurdu. Horondan halaya geniş yelpazedeki şarkılarıyla öğrencilerin gözdesi  ünlü sanatçı konserin ardından öğrencileri kırmayarak fotoğraf çektirip sohbet etti.

Şenliğin son gününe ve kapanış törenine hazırlık yapan üniversitemiz gün içerisinde Siirt Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nden gelen sporcuları ağırladı. Boks, Judo, Taekwando branşlarında hünerlerini sergilediler. Üniversite öğrencilerinin de kendilerini deneme şansını buldukları şovlar büyük ilgi ve beğeni topladı. Ayrıca langırt, dart turnuvaları gibi öğrenci topluluklarının etkinlikleri gün boyunca devam etti. Ayrıca üniversite öğrencilerinin hazırladığı bilim standı çevre okullardan ziyaretçi akınına uğradı

Turnuvalara Güvenlik Damgası

Şenlik Turnuvaları personel klasmanı finalleri de şenliğin son günü yapıldı.Voleybol branşında Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı rakibi Siirt Meslek Yüksekokulu’nu 3-1 yenerek mutlu sona ulaştı. Futbol ve halat çekme dalında ise Siirt Üniversitesi Güvenlik Birimi rakiplerini rahatlıkla geçerek kupayı kaldırdı. Futbol kategorisinde Eruh Meslek Yüksekokulu’nu mağlup eden Güvenlik futbol takımı,Halat çekme de ise Sağlık, Kültür, Spor Daire Başkanlığı takımını yendi.

Bir Gece Vakti : Haluk Levent

Şenliğin son gününde üniversite konserleri Haluk Levent ile devam etti.. Anadolu Rock müziğinin sevilen ismi sahnedeki bitmek tükenmek bitmeyen enerjisini konser alanına da yansıttı. Haluk Levent, Suriye, Filistin ve Sirebrenitsa’yı unutmadı. Filistin için bir de Arapça şarkı seslendiren Levent, uzun süre seyirciler tarafından alkışlandı.

Şenliğe Veda Finallere Merhaba

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOGEV) tarafından hayata geçirilen ‘Demir Döküm Genç Hafta’ etkinlikleri kapsamında Haluk Levent konserinin ardından gökyüzüne ateş balonları bırakılarak Bahar Şenliği 2013 programına son verildi. Üç gün boyunca doyasıya eğlenip moral bulan öğrencilerin takviminde artık final sınavları var.

 

 

 

Check Also

Rektörümüz “Araştırma Görevliliğinden Rektörlüğe Akademik Kariyer Deneyimleri” Webinar Programına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak, Kariyer Araştırma Planlama ve Uygulama Merkezi (KAPUM) tarafından düzenlenen “Araştırma …