Cuma , 25 Haziran 2021
Home 5 MANŞET 5 Rektörümüz, “Yükseköğretim Uluslararası Öğrenciler ve Mülteciler Forumu’na” katıldı.

Rektörümüz, “Yükseköğretim Uluslararası Öğrenciler ve Mülteciler Forumu’na” katıldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman,  Karabuk Üniversitesi’ nin ev sahipliği yaptigi Ortadoğu’da Akademik Mirası Koruma Projesi kapsamında düzenlenen “Yükseköğretim Uluslararası Öğrenciler ve Mülteciler Forumu’na” katıldı.

YÖK tarafından Cumhurbaşkanlığı himayesinde yürütülen, TRT, THY ve AA’nın da destek verdiği “Orta Doğu’da Akademik Mirası Koruma” projesi kapsamında Karabük Üniversitesi’nde (KBÜ) “Yükseköğretimde Uluslararasılaşma ve Mülteci Öğrenciler” konulu forum düzenlendi.

Yükseköğretim Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan koordinatörlüğünde yürütülen proje ile, Orta Doğu’da Körfez Savaşıyla başlayarak günümüze kadar süregelen savaşlar nedeniyle bu coğrafyada zarar gören yüzlerce yıllık bilim merkezlerinin, akademik mirasın ve akademik hayatın korunması amaçlanıyor.

Prograna; Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren, Maarif Vakfı Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi ve Orta Doğu’da Akademik Mirası Koruma Proje Koordinatörü Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Karabük Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Fatih Ürkmezer ile büyükelçiler ve rektörler katıldı.

Check Also

YÖK’TEN PANDEMİ SÜRECİNDE VERİLEN ONLİNE EĞİTİME İLİŞKİN ANKET

​Yükseköğretim Kurulu (YÖK), küresel salgın sürecinde online olarak sürdürülen eğitim öğretimin değerlendirilmesi amacıyla üniversitelerdeki öğretim …