Salı , 21 Eylül 2021
Home 5 MANŞET 5 Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman, Uluslararası Engelliler Günü mesajı yayınladı.

Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman, Uluslararası Engelliler Günü mesajı yayınladı.

Birleşmiş Milletler, 3 Aralık gününü “Dünya Engelliler Günü” olarak kabul etmiştir. Toplumun her alanında engelli bireylerin haklarını ve refahını teşvik etmeyi, engelli bireylerin durumuna dair politik, sosyal, ekonomik ve kültürel yaşamın her alanında farkındalığı arttırmayı amaçlayan bu günde hatırlanması gereken; her sağlıklı bireyin bir engelli adayı olabileceğidir.

Siirt Üniversitesi olarak engelli bireylerin, öğrencilerimizin yerleşkemizde engelsiz hareket edebilmesi için uluslararası standartlara uygun düzenlemeleri hayata geçirdik.  Bu yaptığımız çalışmalar sonucunda da YÖK 2019 Engelsiz Üniversite Ödülleri kapsamında “Mekânda Erişim Bayrak Ödülü” olan Turuncu Bayrağı almaya hak kazandık. Öğrencilerimizin özgür hareket edebilecekleri, sosyal ortamlarda, sınıflarında öğretimlerini sorunsuz tamamlayabilecekleri bir üniversite olabilmek için de çalışmalarımız devam edecektir. Birbirimizi anladığımız her an, bir engeli daha yıkar ve yaşamı herkes için kolay ve huzurlu kılabiliriz. Sosyal yaşamın bir parçası olmalarının önündeki engelleri azimle, inançla aşan engelli bireylerin ve öğrencilerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü tebrik ediyor; sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat diliyorum.

Check Also

Misafirperver Sabiha ananın ismini keşfettikleri bitkiye verdiler

Üniversitemiz Flora ve Fauna Merkezi kurucusu Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Botanik Anabilim Dalı Başkanı Doç. …