Çarşamba , 22 Eylül 2021
Home 5 REKTÖRLÜK 5 Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman Görevinden İstifa Etti

Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman Görevinden İstifa Etti

Prof. Dr. Murat Erman, göreve geldiği 2012 yılından bu yana Siirt Üniversitesi’nin büyümesi, gelişmesi ve ilimize katkı sağlayabilmesi için özverili çalışmalarda bulundu. Bu kapsamda yeni fakülteler, yüksekokulları, meslek yüksekokulları ve enstitüler kurulmasına vesile oldu. Öğrenci sayımızı 17.000’e akademisyen sayımızı 600’lere ulaştırdı. Siirt’in büyük umutlarla beklediği Tıp Fakültesi hayali Murat Erman’ın ısrarlı çabaları ile hayat buldu. Birlikte kurulduğu üniversitelere karşılaştırıldığında hızlı ve sağlıklı bir gelişme gösteren üniversitemiz yine bu dönemde tarım ve hayvancılık alanında ihtisas üniversitesi oldu. Prof. Dr. Murat Erman’ın önderliğinde yönünü ihtisaslaşmaya çeviren üniversitemiz de hayvan hastanesi’nin temeli atıldı. Ayrıca Türkiye’de ilk defa Siirt’te ve Siirt Üniversitesinde hayata geçirilecek olan DİKA ile imzalanan protokol ile küçükbaş hayvan payetleme tesisinin kurulması için tüm alt yapı hazırlandı. Prof. Dr. Murat Erman, Ulusal ve uluslararası kalite belgelerine sahip bir üniversite modelini hayata geçirdi.

 Görevde bulunduğu zaman diliminde üniversitemizin gelişimi için yoğun mesai harcayan, büyük fedakârlıklar gösteren Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman sağlık sorunları nedeniyle görevinden ayrılmıştır.

Basına ve kamuoyuna duyurulur.

Check Also

Misafirperver Sabiha ananın ismini keşfettikleri bitkiye verdiler

Üniversitemiz Flora ve Fauna Merkezi kurucusu Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Botanik Anabilim Dalı Başkanı Doç. …