Cumartesi , 18 Ocak 2020
Home 5 MANŞET 5 Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman 15 Temmuz Mesajı Yayınladı

Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman 15 Temmuz Mesajı Yayınladı

15 Temmuz 2016 gecesi Türkiye Cumhuriyeti’nin millî birlik ve beraberliğine, anayasal düzenine, iç barış ve millet iradesine darbe yapılmak istenmiştir. Bu çağ dışı darbe girişimine farklı düşüncelerdeki siyasi partiler, sendikalar sivil toplum kuruluşları ve halk, söz konusu vatan olduğu için birlikte mücadele etmiş ve dayatılmak istenen cuntaya karşı “DEMOKRASİ” diye haykırmıştır. Birlikte hareket edince yapamayacakları hiçbir şey olmayan kahraman milletimiz darbeye karşı koymayı da başarmıştır. Her zaferin arkasında kalan isimsiz kahramanlar cesurca savaşarak Türkiye Cumhuriyeti uğrunda can vermiştir. Bu yüzden 15 Temmuz yalnızca darbe girişimi değil Demokrasi Zaferi ve kahraman şehitlerimizi Anma Günü’dür.

Geride bıraktığımız bu üç yılda milli birlik ve beraberliğin bilincinde olan gençler yetiştirmeye devam ediyor ve tarihini unutmayan yeni nesiller sayesinde böyle bir kara gecenin yaşanmamasını temenni ederek şehitlerimize rahmet ailelerine başsağlığı diliyorum.

Rektör Prof. Dr. Murat Erman

Check Also

“Özel Yetenekli Öğrencilerin Eğitimine İlişkin İşbirliği Protokolü” imzalandı

Üniversitemiz ile Siirt İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Özel Yetenekli Öğrencilerin Eğitimine İlişkin İşbirliği Protokolü” …