Cuma , 14 Mayıs 2021
Home 5 ETKİNLİKLER 5 Rektörümüz Liderler Programı’nda öğrencilerle buluştu

Rektörümüz Liderler Programı’nda öğrencilerle buluştu

Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman, Üniversitemiz ve DİKA koordinasyonunda düzenlenen Liderler Programı kapsamında öğrencilere buluştu.

Üniversitemiz ev sahipliğinde düzenlenen programda Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman, DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, İş Kadını Elif Tren Özer ve İş adamı Burak Kayra öğrenciler ile üniversitemiz merkez konferans salonunda bir araya  gelerek tecrübelerini aktardılar.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2019 yılı için belirlenen Mesleki ve Teknik Eğitim Teması doğrultusunda ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği halinde gerçekleştirecekleri faaliyetler arasında olan 2019 Yıllı Mesleki ve Teknik Eğitim Programları kapsamında mesleki ve teknik eğitime atfedilen değerin artırılması, mesleki ve teknik eğitimde rehberlik erişim imkânlarının geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Ulusal politika belgelerinde, mesleki eğitimin; işgücü piyasalarının ihtiyaç ve taleplerini de kapsayacak şekilde gerçekleştirilmesi, okul, kurum ve sektör ile iş birliği içerisinde katılımcı bir anlayışla yapılması ve mesleki eğitimin sürekli geliştirilmesi ve kalitesinin yükseltilmesi gerektiği vurgulanmaktadır. Türkiye’de mesleki eğitimdeki öğrencilerin alanlarına ilişkin bütünsel bir bakış açısı kazanmalarını sağlayacak bir öğrenme ortamı sunan yenilikçi bir eğitim modeline ihtiyacı vardır. 

Check Also

Misafirperver Sabiha ananın ismini keşfettikleri bitkiye verdiler

Üniversitemiz Flora ve Fauna Merkezi kurucusu Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Botanik Anabilim Dalı Başkanı Doç. …