Cuma , 25 Haziran 2021
Home 5 ALT MANŞET 5 REKTÖRÜMÜZ, BÖLGE REKTÖRLERİNİN BİR ARAYA GELDİĞİ İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI

REKTÖRÜMÜZ, BÖLGE REKTÖRLERİNİN BİR ARAYA GELDİĞİ İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat ŞINDAK, Dicle Üniversitesi’nin ev sahipliği yaptığı Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki üniversitelerin rektörlerinin bir araya geldiği tanışma ve istişare toplantısına katıldı.

Toplantıda bölge üniversiteleri arasındaki birliktelik ve dayanışma, sosyal ve bilimsel alanlarda gerçekleştirilecek ortak projeler, akademi-şehir-bölge iş birliği ile üniversitelerin bölgeye katkıları gibi pek çok konu hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Tanışma ve İstişare Toplantısına, Rektörümüz Prof. Dr. Nihat ŞINDAK’ın yanı sıra Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet KIZILAY,  Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin ERKAN, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın DURMUŞ, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim ÖZCOŞAR ve Kafkas Üniversitesi Prof. Dr. Hüsnü KAPU katıldı.

Toplantıyı müteakiben UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne alınan Zerzevan Kalesi ziyaret edildi. Diyarbakır Çınar İlçesinde bulunan ve Doğu Roma İmparatorluğu’nun son kalesi olarak kabul edilen Zerzevan Kalesi ziyareti sırasında, Dicle Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Başkanı Doç. Dr. Aytaç COŞKUN ve ekibi rektörlere rehberlik etti.

 

Check Also

Misafirperver Sabiha ananın ismini keşfettikleri bitkiye verdiler

Üniversitemiz Flora ve Fauna Merkezi kurucusu Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Botanik Anabilim Dalı Başkanı Doç. …