Cuma , 17 Eylül 2021
Home 5 Genel 5 Rektör Erman, Üniversitenin Yatırım Programları Hakkında Konuştu

Rektör Erman, Üniversitenin Yatırım Programları Hakkında Konuştu

Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, üniversitenin yapılmakta olan ve planlamaya alınacak olan yatırım programlarıyla ilgili bilgi verdi. 2015 yılının ilk İl Koordinasyon Kurulu toplantısına katılan Rektör Prof. Dr. Murat Erman, üniversitenin yatırım programlarıyla ilgili bilgi verdi.

Prof. Dr. Erman şu açıklamalarda bulundu:

Üniversitemiz yeni kampüsünde ağırlıklı olmak üzere yatırım projelerini hızlı bir şekilde devam ettiriyor. Şu an inşaatını tamamlamasını beklediğimiz rektörlük hizmet binamız ve merkezi kafeterya binalarımız önümüzdeki 2-3 ay içinde hizmet verir duruma geleceklerdir. Bunun yanında Eğitim Fakültesi inşaatımız da Haziran ayına kadar tamamlanacak şekilde çalışmalar yapılıyor. Güzel bir sağlık merkezi üniversitemizde yaptırdık. Yıl içerisinde tamamlanacak. 100 daireli lojmanlarımız tamamlandı ve personellerimiz yerleşti. Kurumlar arası işbirliği içerisinde camimizin inşaatı yıl içerisinde tamamlanıp önümüzdeki 20 gün içerisinde ilk katını ibadete açmayı planlıyoruz. Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile 450 dekar orman alanı kampüs içinde oluşturulmasıyla ilgili protokolumuzu 2 yıl daha uzatıyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığıyla işbirliği içerisinde bir kapalı yüzme havuzu planlamaktayız. Bunların yanında 2015 yatırım planımız açıklandı. Ziraat Fakültemiz 2015 yatırım planına alındı. Projesi hazır ve kısa sürede ihaleye çıkıp inşaatına başlayacağız.

Check Also

Rektörümüz “Araştırma Görevliliğinden Rektörlüğe Akademik Kariyer Deneyimleri” Webinar Programına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak, Kariyer Araştırma Planlama ve Uygulama Merkezi (KAPUM) tarafından düzenlenen “Araştırma …