Çarşamba , 22 Eylül 2021
Home 5 ALT MANŞET 5 Öğretmen Olmak” Konulu Panel Düzenlendi

Öğretmen Olmak” Konulu Panel Düzenlendi

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Etkinler Dizisi kapsamında “Öğretmen Olmak” Paneli düzenlendi

Üniversitemiz bünyesinde bulunan birçok öğrenci topluluğun işbirliğinde Öğretmenler Günü vesilesiyle gerçekleştirilen “Öğretmen Olmak” adlı panele Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman, Siirt İl Milli Eğitim Müdürü Deniz Alp ve Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Basri Memduhoğlu katıldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman düzenlenen panelin açılışında yaptığı konuşmasında; yaşadığımız çağda sahip olduğumuz bilginin, en önemli güç kaynağı olduğunu bilginin silah gücünden daha üstün olduğunu belirterek konuşmasının devamında aydınlık geleceğin temelinde eğitimli bireylerin olduğunu ve üniversite eğitimi boyunca nitelikli birey olmanın önemini vurguladı.

Etkinlikte Siirt İl Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip, eğitim boyutuyla ilgili Siirt ilinde yapılanlar hakkında konuşma yaptı. Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Basri Memduhoğlu moderatör olarak yönettiği panelde, “insanlığın ortak paydasının öğretmenlik olduğunu, akıllı öğretmenlik ile çöken eğitim sistemi ayağa kaldırılabilir.” İfadelerini kullandı.

Moderatörlüğünü Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Basri Memduhoğlu yaptığı panelde Siirt Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrencisi Kübra Göktaş,  Siirt Karadayılar İlkokulu Sınıf Öğretmeni Muhammet Yusuf Toprak ve İl Milli Eğitim Müdürü Deniz Alp konuşmacı olarak yer aldı. Panelde; eğitim ve öğretmen olmak konuları  öğrenci, öğretmen, yönetici ekseninde ele alındı.

Check Also

Misafirperver Sabiha ananın ismini keşfettikleri bitkiye verdiler

Üniversitemiz Flora ve Fauna Merkezi kurucusu Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Botanik Anabilim Dalı Başkanı Doç. …