Perşembe , 24 Eylül 2020
Home 5 MANŞET 5 Minderde ülkemizi başarıyla temsil eden iki Güreşçi Üniversitemizde

Minderde ülkemizi başarıyla temsil eden iki Güreşçi Üniversitemizde

Dünya Şampiyonu Rıza Kayaalp  Avrupa Şampiyonu Haşim Baykara ile birlikte Siirt Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu tarafından düzenlenen söyleşiye katıldı.

Siirt Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Salonunda öğrenciler ile buluşsan  dünya ve Avrupa şampiyonu Rıza Kayaalp, üniversite öğrencilerine tecrübelerini anlattı. Dünya ve Avrupa şampiyonu milli güreşçi Rıza Kayaalp, uluslararası arenada kazandığı madalya sayısını arttırmak için çok çalıştığını ifade etti.

Güreş yapmaya çocukluğunda köyde başladığını ve bugünde halen hayal ettiği meselği icra ettiğini söyleyen Kayaalp çok önemli oranda  genç nüfusumuz var bu potansiyeli iyi değerlendirmeli ülkenin sporcu havuzuna yetenekli sporcuları kazandırmalıyız dedi

Başarıya giden yolun iyi beslenmek iyi çalışmak ve iyi dinlenmekten geçtiğini söyleyen Kayaalp çalışmanın çok önemli olduğunu halen antrenmanlarda tonlarca ağırlık kaldırıp, kilolarca ter akıttığını, başarmanın bundan daha başka bir yolunu bilmediğini söyledi.

Güreşin  ata sporu olarak kabul edilen bu topraklarda güreş izleycisinin az olduğunu fakat elde edilen bir başarı sonrasında da sosyal medya desteğinin  ise muazzam olduğunu ifade etti.

Dünya Güreş Şampiyonası’nda altın madalya kazanan milli güreşçi Rıza Kayaalp, “Her yerde bayrağımızı temsil ediyorum ve İstiklal Marşımızı okutmanın da gururunu yaşıyorum. Gerçekten de gurur duyarak bu işi yapıyorum. İnşallah, bundan sonra da yapmaya devam edeceğim” dedi

Söyleşi sonrası katılımcılarla hatıra fotoğrafı çekilen güreşçilerimize Rektörümüz Prof. Dr. Murat ERMAN tarafından Siirt tiftiğinden dokunan halılar hediye edildi.

 

Check Also

Prof. Dr. Nihat ŞINDAK, “Siirt Üniversitesi Rektörü” olarak atandı

    Üniversitemiz Rektörlüğüne 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 13’üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşknlığı Kararnamesinin …