Cuma , 17 Eylül 2021
Home 5 ALT MANŞET 5 MEZUNİYET TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

MEZUNİYET TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

Kezer Yerleşkemiz Siirt Üniversitesi Stadyumunda gerçekleşen 2018-2019  Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni coşkulu anlara sahne oldu.

2 bin 900 öğrencimiz, mezun olmanın sevincini yaşadı.

2 Mayıs Perşembe Günü Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığımız koordinatörlüğünde başlayan Bahar Şenliği  etkinlikleriyle eğlenen öğrenciler, aileleriyle birlikte renkli mezuniyet hatıraları topladı.

Mezuniyet Günü, Geleneksel Mezuniyet Pilavı’nın misafirlere ve öğrencilere ikram edilmesi ile başladı.

Öğrencilerimizin standyum da yerlerini alması ile başlayan mezuniyet töreni İstiklal Marşı’nın okunması ardından üniversitemizi birincilikle bitiren İlahiyat Fakültesi öğrencisi Muhammed Nurullah Demir’in, tüm mezun öğrenciler adına konuşma yapmasıyla devam etti. Konuşmasında eğitim süresi boyunca kendilerine her türlü desteği sağlayan ailesine ve üniversite yetkililerine teşekkür etti. Yabancı uyruklu öğrenciler adına ise İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden birincilikle mezun olan öğrencimiz Arslan Charyyev konuşma yaptı.

Üniversitemizin her alanda önemli gelişmeler katettiğini dile getirerek mezuniyet konuşmasına başlayan Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman, öğrencilere mezuniyet sonrası yaşamlarında hayatın tüm aşamalarında başarılar diledi.

Törende Üniversitemiz Halk Oyunları topluluğu halk oyunu gösterisi ve Yabancı Uyruklu Öğrencilerimizin gerçekleştirdiği Türkmen Dansı performansları ile göz doldurdu.

Fakülte ve Yüksekokullarımızdan öğrenim hayatları boyunca karşılaştıkları  zorluklara karşı başarılı bir şekilde mezun olan  öğrencilere başarı belgelerinin takdim edilmesi ile devam etti.  Ödül töreninin ardından büyük bir heyecan ile keplerin havaya fırlatıldığı mezuniyette sahne müziğe ve eğlenceye kaldı.

Mezuniyet coşkusu Cengiz Tan, Resul Aydemir ve Resul Dindar konserleri ile gece boyunca eğlence devam etti.

Törene, Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman, Fuat Özgür Çalapkulu, üniversitemiz akademik ve idari birim yöneticileri, akademik personel, öğrenci aileleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Check Also

Misafirperver Sabiha ananın ismini keşfettikleri bitkiye verdiler

Üniversitemiz Flora ve Fauna Merkezi kurucusu Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Botanik Anabilim Dalı Başkanı Doç. …