Salı , 19 Ocak 2021
Home 5 MANŞET 5 “İŞKUR Kampüs Hizmetleri” işbirliği protokolü imzalandı

“İŞKUR Kampüs Hizmetleri” işbirliği protokolü imzalandı

Üniversitemiz ile İŞKUR Siirt İl Müdürlüğü arasında öğrencilerimize yönelik  “İŞKUR Kampüs Hizmetleri”  işbirliği protokolü imzalandı.

Üniversitemiz Senato Salonunda gerçekleşen imza törenine; Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak, Siirt İŞKUR İl Müdürü Ömer Aslan,  Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Tekin Şahin, Kariyer Araştırma Planlama ve Uygulama Merkezi (KAPUM) Müdürü Doç. Dr. Rasim Tösten katıldı.

İmza töreninde değerlendirmelerde bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak: “İŞKUR Kampüs Hizmetleri’nin sunulmasına ilişkin imzaladığımız bu protokol çerçevesinde Kariyer Araştırma Planlama ve Uygulama Merkezi (KAPUM) aracılığıyla öğrencilerimize yol göstererek, bilgi ve becerilerini geliştirmelerini sağlayacağız. Böylelikle öğrencilerimizin kariyer planlamalarına da destek olacağız. İmzalanan bu protokol için İŞKUR Müdürlüğümüze teşekkür ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Rektörümüzün ardından görüşlerini sunan Siirt İŞKUR İl Müdürü Ömer Aslan şu sözleri kaydetti:

“Bu protokol ile İŞKUR olarak kurumsal deneyimimizi; özgeçmiş hazırlama, mülakat teknikleri, iş arama ağı oluşturma gibi eğitimlerle tecrübelerimizi üniversite öğrencilerimizle paylaşarak öğrencilerimizin iş arama becerilerini arttırarak daha iyi yerlere gelmelerini sağlayacağız.”

İmzalanan “İŞKUR Kampüs Hizmetleri” protokolü çerçevesinde; ‘İŞKUR Kampüslerde’ bürosunda İŞKUR’un meslek danışmaları tarafından öğrencilerimize yönelik; işgünü piyasası, kurum faaliyetleri, iş arama becerileri, işverenle mülakat/görüşme teknikleri, özgeçmiş hazırlama konularında eğitimler düzenleyerek öğrencilerin mesleki deneyimlerinin arttırılmasına, teorik bilgilerinin uygulama yapılarak geliştirilmesine yardımcı olmayı amaçlayan işbaşı eğitim programı gibi aktif işgücü hizmetlerinden yararlanabilmelerine yardımcı olmak amaçlanmaktadır.

Check Also

Üniversitemizin TÖMER öğrencileri yeni yılı kutladı 

Üniversitemizin Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) öğrencileri yeni yılı kutladı.  Dünyayı etkisi altına …