Cuma , 17 Eylül 2021
Home 5 ETKİNLİKLER 5 İlahiyat Seminerleri – Yaşam Sanatı

İlahiyat Seminerleri – Yaşam Sanatı

İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nuri Gökalp Siirt Üniversitesi İlahiyat Fakültesinin davetlisi olarak İlahiyat Fakültesi Seminerleri kapsamında “Yaşam Sanatı” konulu bir seminer düzenledi.

Kezer Yerleşkesi Mühendislik Mimarlık konferans salonda gerçekleşen seminerde konuşan Nuri Gökalp: “Kaliteli bir yaşamı gerçekleştirmek ve insanca yaşamanın değerini bilmek için üç şeyden bahsedeceğim. İlk olarak bir hikayeniz olmalı herkesin bir hikayesi olmalı sizin kendi kahramanı olduğunuz bir hikaye olmalı, hangi amacı güttüğü o amaçla ilgili yol haritasının olduğu bir hikaye, hikaye bize sahip olduğunuz potansiyeli kullanma becerisi sunacak. İkinci olarak yaşam stratejiniz yaşama bakış açınız olan sevgiyle olmalı, sevgiyi içselleştirmelisiniz ve içselleştirdiğiniz sevgi sizde yaşam tarzına dönüşmeli ve son olarak bahsedeceğimiz konuda eğitimdir sizler üniversitede aldığınız eğitimle yetinmemelisiniz sizler merak eder ve o merakın gereğini yerine getirirseniz, hocalarınızdan yararlanırsanız tüm derslerin sizde karşılığı olacaktır ve bunun karşılığında özgür bir insan olarak kendi algısına sahip bir insan olarak birinci sınıf birey olacaksınız.” dedi.

Seminere Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma, Prof. Dr. Celalettin Erdemci, Prof. Dr. Galip Bakır, Prof. Dr. Ender Sinan Poyrazoğlu. Prof. Dr. Mehmet Korkmaz, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Program soru cevap kısmından sonra yapılan hediye takdimi ile sona erdi.

nuri-gokalp-yasam-sanati-siu-ilahiyat-fakultesi (1) nuri-gokalp-yasam-sanati-siu-ilahiyat-fakultesi (3)

Check Also

Rektörümüz “Araştırma Görevliliğinden Rektörlüğe Akademik Kariyer Deneyimleri” Webinar Programına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak, Kariyer Araştırma Planlama ve Uygulama Merkezi (KAPUM) tarafından düzenlenen “Araştırma …