Çarşamba , 22 Eylül 2021
Home 5 HABER VE DUYURULAR 5 “Hayatım Spor, Sporum Hayattır” Projesi Tanıtıldı

“Hayatım Spor, Sporum Hayattır” Projesi Tanıtıldı

Siirt Üniversitesi Proje Yönetim Ofisi tarafından projelendirilen“Hayatım Spor, Sporum Hayattır” projesine  proje ortakları bulmak  ve projeyi tanıtmak amacıyla Siirt Üniversitesi Konferans Salonu’nda Siirt ilinde bulunan rehber öğretmenlerin katıldığı bir konferans düzenledi.

Projenin tanıtımını Proje Yönetim Ofisi personeli Nurullah Geyik ve Kazım Benek gerçekleştirdi.

Nurullah Geyik projeyle ilgili olarak projenin hedefi toplumun sosyal, ekonomik, kültürel yönden dezavantajlı, sosyal uyum problemi yaşayan, göçlerle gelen, risk grubunda olan yada sportif eğilimi olan öğrencileri bu projeyle bir araya getirmek  istediklerini ve bu şekilde öğrencilerin sosyal uyum sağlamalarını,kötü alışkanlık ve zararlı faaliyetlerden uzaklaştırılmasını ve de öğrencilere kendilerini yetiştirmeleri adına bir fırsat vermeyi amaçladıklarını Ayrıca proje kapsamında 18 yaş üzeri 200 kişiye yamaç paraşütü eğitimi verileceğini söyledi

Projenin rehber öğretmenlerin desteğiyle belirlenecek ve 12-16 yaş grubundan seçilecek  10 ayrı dalda her kategoride 50 toplamda 500 sporcunun yetiştirilmesi planlanmaktadır.Eğitimde kullanılacak her türlü materyalin proje ofisi tarafından tedarik edilecek ve söz konusu proje 1 yıl sürecektir.

Söz konusu projeye okullar Siirt Üniversitesi web sitesinde yayınlanacak olan -“Başvuru Formu” ve “Taahhütname”- belgeler düzenlenerek Mart ayı sonuna kadar başvurabilecekler.

Check Also

Rektörümüz “Araştırma Görevliliğinden Rektörlüğe Akademik Kariyer Deneyimleri” Webinar Programına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak, Kariyer Araştırma Planlama ve Uygulama Merkezi (KAPUM) tarafından düzenlenen “Araştırma …