Cuma , 25 Haziran 2021
Home 5 MANŞET 5 Güz Dönemine Uzaktan Eğitimle Devam Ediyoruz

Güz Dönemine Uzaktan Eğitimle Devam Ediyoruz

Yeni korona virüs salgını tedbirleri çerçevesinde Üniversitemiz Senatosunca,  2020-2021 eğitim öğretim yılı güz dönemi eğitim ve öğretiminin akademik takvimimize bağlı kalınarak; Veteriner Fakültemizin 5. Sınıf intörn öğrenci eğitimlerinin yüzyüze, diğer birimlerimizin tümünün ise uzaktan eğitim yoluyla yapılmasına oy birliği ile karar verildi.

Yükseköğretim Kurulu’nun 4 Eylül 2020 tarihinde yayınladığı yazısında belirtildiği üzere, yükseköğretim kurumlarında güz dönemi eğitim ve öğretim faaliyetlerinin sürdürülmesi konusunda görüşüne başvurulan Sağlık Bakanlığı, “2020-2021 eğitim ve öğretim yılının güz döneminde teorik derslerin uzaktan ve dijital öğretim yöntemleriyle yapılması, uygulamalı eğitimlerin ise zorunlu olduğu programlarda uygulamaların mümkünse ertelenmesi, ertelenmemesi durumunda kişisel koruyucu ekipmanların kullanımı sağlanarak ve gerekli tedbirler alınarak yüz yüze sürdürülmesinin önerilmesine karar verilmiştir.” tavsiyesinde bulunmuştur.

Siirt Üniversitesi olarak Salgının insan sağlığı ve toplumsal hayata olan etkilerini azaltmak ve normal yaşama dönüşü hızlandırmak için yetkili sağlık birimleri tarafından verilen kararların hızlıca uygulamaması gerektiğine inanıyoruz. Bu sebeple, Üniversitemiz Senatosunca alınan karara göre 2020-2021 akademik yılı güz döneminde Veteriner Fakültemizin 5. Sınıf intörn öğrenci eğitimlerinin yüzyüze diğer birimlerimizin öğretim faaliyetleri uzaktan öğretim (çevrimiçi) usulü ile gerçekleştirilecektir. Öğrencilerimiz çevrimiçi öğrenim usulü ile yani derslerini canlı olarak internet üzerinden takip edeceklerdir.

Uzaktan eğitimle ilgili gerekli duyurular resmi internet sitemiz ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden yapılacaktır.

Check Also

YÖK’TEN PANDEMİ SÜRECİNDE VERİLEN ONLİNE EĞİTİME İLİŞKİN ANKET

​Yükseköğretim Kurulu (YÖK), küresel salgın sürecinde online olarak sürdürülen eğitim öğretimin değerlendirilmesi amacıyla üniversitelerdeki öğretim …