Cumartesi , 18 Eylül 2021
Home 5 ALT MANŞET 5 “Engelleri Aşmaya Davet” Konferansı Gerçekleşti

“Engelleri Aşmaya Davet” Konferansı Gerçekleşti

Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulu ve Çeviri Topluluğu işbirliği ile düzenlenen “Abbas Karabulut ile Engelleri Aşmaya Davet” konulu söyleşi ve şiir İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Bu güne kadar biri İngilizce olmak üzere 12 adet kitabı yayımlanan Abbas Karabulut, engelli olmanın başarılara imza atmaya engel olmadığını ve yaşamda engellerin  nasıl aşılabileceği konularında düşünce ve deneyimlerini paylaştı. Dr. Öğretim Üyesi Selman Yeşil’in sorularını cevaplayan Karabulut, bazı sorulara kendi kitaplarından kesitler okuyarak yanıt verdi. Yaşam öyküsünü de anlatan Karabulut, hayata pozitif bakmanın ve yokluğa değil de sahip olduklarımıza odaklanmanın önemine değindi. İlham kaynağının aşk olduğunu ve hayatta edinilebilecek en önemli amaçlardan birinin insanların gönlünü kazanmak olduğunu belirtti. Günlük hayatında şiirler de yazan ve bu şiirleri besteleyen Karabulut, etkinliğin sonunda yeğeni Sibel Karabulut ile bir şarkı ve şiir dinletisi de gerçekleştirdi.

Söyleşi sonunda söz alan Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Tahir Yaşar, üniversitede alınan dersler dışında, öğrencilerimizin böyle engelsiz başarı hikayelerinden de ders alarak motivasyonunu arttırması gerektiğini konuşmasında vurguladı.

Etkinlik hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Check Also

Misafirperver Sabiha ananın ismini keşfettikleri bitkiye verdiler

Üniversitemiz Flora ve Fauna Merkezi kurucusu Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Botanik Anabilim Dalı Başkanı Doç. …