Çarşamba , 22 Eylül 2021
Home 5 ALT MANŞET 5 ‘Siirt Üniversitesi Eğitim Kültür ve Geliştirme Vakfı’ işbirliğiyle öğrencilerimize yardım yapıldı

‘Siirt Üniversitesi Eğitim Kültür ve Geliştirme Vakfı’ işbirliğiyle öğrencilerimize yardım yapıldı

COVID-19 salgını nedeniyle ülkelerine dönemeyen ve mali açıdan mağdur durumda olan 212 yabancı uyruklu öğrencimize ‘Siirt Üniversitesi Eğitim Kültür ve Geliştirme Vakfı’ işbirliğiyle yardım yapıldı.

İlimizde ikamet eden ve küresel bankacılık kaynaklı sıkıntı yaşayan 4 ülkeden 212 yabancı uyruklu öğrencimize, akademisyenlerimizin katkılarıyla ‘Siirt Üniversitesi Eğitim Kültür ve Geliştirme Vakfı’ işbirliği ile gıda yardımı yapıldı.

Küresel düzeyde yaşanan böylesi sıkıntılı bir süreçte, öğrencilerimizin hem güvenli ve sağlıklı bir şekilde hayatlarını idame etmeleri hem de mağduriyet yaşamamaları adına Siirt Üniversitesi Rektörlüğü olarak gerekli önlemleri alıyoruz. Siirt Üniversitesi Eğitim Kültür ve Geliştirme Vakfı Yönetimine bu anlamlı işbirliği için teşekkür ediyoruz.

Yabancı uyruklu öğrencilerimizin Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğümüze; WhatsApp, sosyal medya ve çeşitli iletişim kanalları aracılığı ile kolayca ulaşabilmelerini sağlayarak her türlü sorunlarına çözüm bulmaya çalışıyoruz.

Öğrencilerimizin kampüsümüze dönmesini sabırsızlıkla bekliyoruz.

Check Also

Misafirperver Sabiha ananın ismini keşfettikleri bitkiye verdiler

Üniversitemiz Flora ve Fauna Merkezi kurucusu Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Botanik Anabilim Dalı Başkanı Doç. …