Çarşamba , 22 Eylül 2021
Home 5 HABER VE DUYURULAR 5 Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Toplantısı

Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Toplantısı

Siirt Üniversitesi BAP Koordinatörlüğü birimi geçmiş proje dönemlerinin değerlendirilmesi ve gelecek proje dönemine ilişkin durum bilançosu çıkarmak maksadıyla Rektör Prof. Dr. Murat ERMAN başkanlığında toplandı.

İş ve işlemleri sağlıklı ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmek zaman ve kırtasiye tasarrufu yapmak ve proje yürütücülerine pratiklik sağlamak amacıyla erken bir dönemde otomasyon sitemine geçen ve proje işlerini bu platform üzerinden gerçekleştiren üniversitemiz BAP koordinatörlüğü, kuruluşundan itibaren yapılan işleri kritize etti. Toplantıda 2011 yılından itibaren desteklenen projeler incelendi.

Söz konusu toplantıda tasnif edilen ve incelenen verilere ve  Siirt Üniversitesi BAP Koordinatörlüğünün çalışma sonuçlarına göre 2011 yılı sonu itibariyle 10 adet proje başvurusu yapılmış olup bu projeler BAP Koordinatörlüğü tarafından desteklendi. Proje yürütücüleriyle 2012 yılında sözleşme imzalanmış olup bu projelerin 9’u tamamlandı 1 tanesi halen devam ediyor.

2013 yılında 24 adet proje değerlendirilmesi yapılmış olup, 24 tanesinin de desteklenme kararı alındı ve bu döneme ait projelerin 1 adedi sonuçlandı.

2014 bahar dönemi itibariyle 4 adet Yüksek Lisan ve 2 adet araştırma projesi desteklendi. Ayrıca bu dönemde 16 proje başvurusu kabul edilmiş olup, değerlendirme aşamaları tamamlandı.

Bugüne kadar yürütülen ve tamamlanan bu projelerden 4 adet uluslar arası yayın yapıldı ve 1 adet kitap basıldı.

2011 yılı sonundan itibaren BAP koordinatörlüğünce 56 proje desteklenmiş olup bu projelerden 10 adedi tamamlandı.

Gelecek proje dönemi için hazırlıklarını tamamlayan üniversitemiz BAP koordinatörlüğü yeni dönem başvurularını ise 1-15 Kasım 2014 tarihleri arasında kabul edecek.

siubasin-bap-koordinasyon-toplantisi

Check Also

Rektörümüz “Araştırma Görevliliğinden Rektörlüğe Akademik Kariyer Deneyimleri” Webinar Programına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak, Kariyer Araştırma Planlama ve Uygulama Merkezi (KAPUM) tarafından düzenlenen “Araştırma …