Çarşamba , 22 Eylül 2021
Home 5 MANŞET 5 Bilimin Işığında Eğitimsel Liderlik Üzerine Uluslararası Konferans

Bilimin Işığında Eğitimsel Liderlik Üzerine Uluslararası Konferans

Siirt Üniversitesi, Southern Üniversitesi ve Kırıkkale Üniversitesi’nin düzenlediği “Bilimin Işığında Eğitimsel Liderlik Üzerine Uluslararası Konferansı” sona erdi.

Siirt Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’ndaki etkinliğe, Vali Ahmet Aydın, İl Emniyet Müdürü Metin Özkan, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Ermen, Souhtern Üniversitesi Rektörü Dr. Jamess Lee Llorens, Hukuk Üniversitesi Rektörü Dr. Freddie Phıtcher, Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Yıldız, yurt içi ve yurt dışından öğretim görevlisi ve öğrenciler katıldı.

Vali Aydın, konferansın açılışında, çözüm süreciyle Siirt’te turizmde ve eğitimde ilerleme olduğunu, ilerlemenin en büyük etkisini Siirt Üniversitesi’nde gördüklerini söyledi.

Rektör Prof. Dr. Yıldız da üniversitelerin, ülkenin sermayesi gençleri hayata hazırladığını vurguladı.

Eğitimin ailede başladığını ifade eden Yıldız, şöyle konuştu:

“Ailede anne baba, yüce yaratıcının verdiği sevgi, şefkatle onları büyütüyor ve yetiştiriyor. Çocuğun ilk rol modeli annesi ve babasıdır. Kısa süre sonra eğitim ve öğretim kadrosuna gençler, çocuklar emanet ediliyor. Üstlendiğimiz rol çok önemli ve çok hayati bir roldür. Eğer eğitimci, eğittiği insanları evladı kadar sevmiyorsa eğitimci olmasın. Meslek kazandırıyoruz, bilgi veriyoruz ama aktardığımız bilgilerin yanında öğrencilerimize rol model olacak davranışlarla da yönetici ve lider olma özelliğimizle onların karşısında olmalıyız.”

Yıldız’ın konuşmasının ardından Souhtern Üniversitesi Rektörü Dr. Jamess Lee Llorens ve Hukuk Üniversitesi Rektörü Dr. Freddie Phitcher’e fahri doktora belgesi verildi.

egitimsel-liderlik-001
egitimsel-liderlik-002
egitimsel-liderlik-003
egitimsel-liderlik-004
egitimsel-liderlik-005
egitimsel-liderlik-006
egitimsel-liderlik-007
egitimsel-liderlik-008

Check Also

Rektörümüz “Araştırma Görevliliğinden Rektörlüğe Akademik Kariyer Deneyimleri” Webinar Programına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak, Kariyer Araştırma Planlama ve Uygulama Merkezi (KAPUM) tarafından düzenlenen “Araştırma …