Salı , 19 Ocak 2021
Home 5 ETKİNLİKLER 5 Bilgi Edinmek İçin Yürüyen Ayaklar Üşümesin

Bilgi Edinmek İçin Yürüyen Ayaklar Üşümesin

Siirt Üniversitesi Renkli Düşünceler Topluluğu Pervari ilçesindeki Göl ve Kubik köylerinde bulunan Kubik İlkokulu ve Göl 85. Yıl Ortaokullarına gezi düzenledi. Gezi sırasında hayırsever işadamlarının desteğiyle alınan ayakkabılar öğrencilere dağıtıldı.

Topluluk başkanı Uğur Yılmaz yaptığı açıklamada: “Renkli Düşünceler Topluluğu olarak soğuk hava koşullarının kötü olduğu yerlerdeki öğrenciler için başlattığımız ‘Bilgi Edinmek ve Öğrenmek İçin Yürüyen Ayaklarınız Üşümesin’ adlı proje düzenledik. Bu proje kapsamında hayırsever vatandaşların desteğiyle alınan 240 çift ayakkabıyı Kubik Köyü İlköğretim ve Göl 85. Yıl İlköğretim Okullarındaki öğrencilere dağıttık. Küçük kardeşlerimizin eğitimlerine destek olma adına yapılmış olan bu çalışmada aktif rol üstlenen görevli arkadaşlara ve topluluk danışmanımız Servet Yücelişli’ye ve yardımlarını esirgemeyen hayırsever vatandaşlara teşekkür ederim.” dedi.

 

Check Also

SİUZEM, Güz Dönemi Sayılarını Açıkladı

Üniversitemiz Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi (UZEM) 2020-2021 eğitim-öğretim yılı güz dönemi sayılarını açıkladı. …