Cuma , 18 Ekim 2019
Home 5 HABER VE DUYURULAR 5 BESYO yetenek sınavının kazananları belli oldu

BESYO yetenek sınavının kazananları belli oldu

BESYO yetenek sınavının kazananları belli oldu. 809 adayın yarıştığı sınavda 210 aday kesin kayıt yaptırmaya hak kazandı. Kayıtlar  27-31 Ağustos 2018 tarihleri arasında Üniversitemiz BESYO öğrenci işleri tarafından yapılacak.

2018-2019 Eğitim Öğretim yılında yüksekokulumuz bünyesinde bulunan beden eğitimi ve spor öğretmenliği, antrenörlük, spor yöneticiliği normal öğretim ve spor yöneticiliği ikinci öğretim programlarına öğrenci alımı için özel yetenek sınavına bu yıl toplam 241 kadın, 568 erkek olmak üzere toplam 809 aday başvuru yaptı.

Fiziksel, mental yetenek ve becerilerini gösterdikleri parkur sonucunda sınav komisyonu tarafından belirlenen zaman aralıkları içerisinde tamamlayan adayların sportif özgeçmiş puanları da dikkate alınarak Özel Yetenek Sınav puanı (ÖYSP) belirlenmiş ve 2018 ÖSYS kılavuzunda belirtilen formül neticesinde ortaya çıkan yerleştirme puanlarıyla (YP) adaylar sıralanmışlardır. Bu sıralanmalar sonucunda;

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümüne 36 Erkek, 24 kadın aday;

Antrenörlük Bölümüne: 33 Erkek, 17 Kadın aday;

Spor Yöneticiliği Normal Öğretim Bölümüne: 33 Erkek, 17 Kadın aday;

Spor Yöneticiliği İkinci Öğretim Bölümüne: 33 Erkek, 17 Kadın aday olmak üzere toplam 210 aday kayıt yapmaya hak kazanmıştır.

Check Also

Rektörümüz, “Kalite Güvence Sistemi Toplantısı” na katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde (Van YYÜ) yapılan “Kalite Güvence Sistemi …