Çarşamba , 22 Eylül 2021
Home 5 ETKİNLİKLER 5 Bahar Şenliği Büyük Bir Coşku ile Başladı

Bahar Şenliği Büyük Bir Coşku ile Başladı

Siirt Üniversitesi 3. Bahar Şenliği’nin ilk gün programı büyük bir coşku ile başladı. Gecenin geç saatlerine kadar devam eden program, Siirt Üniversitesi şenlik alanından meydanlara taştı.

Siirt Üniversitesi tarafından bu yıl 3.cüsü düzenlenen Bahar Şenliği’nin ilk gün programı  açılış konuşmaları ve Halk Oyunları Ekibi’nin gösterileriyle başladı. Açılış konuşmalarını yapmak üzere sırasıyla sahneye Öğrenci Konseyi Başkanı Sabri Taş ve Rektör Prof. Dr. Murat Erman çıktı. Rektör Prof. Dr. Murat Erman, konuşmasında üniversitede yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi. Açılış Konuşmalarının ardından sahneye çıkan Siirt Üniversitesi Halk Oyunları Ekibi başarılı performansları ve mükemmel koreografileri ile göz doldurdu. Öğrencilerin daveti üzerine, Rektör Erman ve öğretim elemanları, öğrencilerle birlikte halay çekti.

Ayrıca şenlik alanında açılan tanıtım stantları da rağbet gören yerler arasındaydı.Yiyecekten tasarıma bir çok kategoride açılan stantlar öğrenciler tarafından ilgi gösterilen yerler oldu.

Rektörlük kupasının sahibi Eğitim Fakültesi oldu.

Rektörlük kupası öğrenci klasmanında devam eden zorlu ve çekişmeli mücadelenin gülen tarafı Eğitim Fakültesi oldu. Final maçında Sağlık Yüksekokulu Sağlık Yüksekokulu ve Eğitim Fakültesi öğrenci futbol takımları arasında geçen müsabakadan Eğitim Fakültesi gülerek ayrıldı.Zorlu ve çekişmeli geçen müsabakanın beraberlikle sonuçlanmasının ardından geçilen seri penaltı atışları sonucu Eğitim Fakültesi kupaya uzanan taraf oldu. Kupayı veren Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, her iki takımın ortaya koyduğu güzel mücadeleden dolayı teşekkür etti.

Müzik, Çoşku ve Heyecan

Müzik ve Tiyatro Topluluğu’nun ve Renkli Düşünceler Topluluğu’nun gerçekleştirdiği Non-stop müzik programıyla eğlenen öğrenciler şenlik alanında T-shirt boyama, langırt, dart gibi etkinliklerle akşam saatlerindeki Kardeş Türküler-Bajar Konserini beklemeye başladı.

Üniversite ayakta 

Güneşin ufukta kaybolmaya başlamasıyla eş anlı olarak şenlik alanında da sahne ışıklarının dansı başlamıştı.Tempo yavaş yavaş yükseliyor konser alanı doluyordu.Heyecanlı kalabalık Bajar’ın sahne almasıyla ateşlendi.Rock müziğinin özgün temsilcisi Türkçe-Kürtçe-Arapça şarkılarıyla şenlik alanında sert rüzgarlar estirdi.Eğlencenin dozunun sürekli arttığı program gece geç saatlere kadar sürdü.Siirt Üniversitesi şenliğin ilk gününü yorgunluğuyla ikinci güne hazırlanmanın tatlı telaşını yaşamaya konuldu.

 

 

 

Check Also

Rektörümüz “Araştırma Görevliliğinden Rektörlüğe Akademik Kariyer Deneyimleri” Webinar Programına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak, Kariyer Araştırma Planlama ve Uygulama Merkezi (KAPUM) tarafından düzenlenen “Araştırma …