Çarşamba , 22 Eylül 2021
Home 5 ALT MANŞET 5 Aydin Adnan Menderes Üniversitesi İle Kardeşlik Protokolü İmzalandı

Aydin Adnan Menderes Üniversitesi İle Kardeşlik Protokolü İmzalandı

Siirt Üniversitesi ile Aydın Adnan Menderes Üniversitesi arasında Kardeş Üniversite Protokolü İmzalandı.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi ile Üniversitemiz arasında Kardeş Üniversite Protokolü imzalandı. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir ve Rektör Danışmanı Doç. Dr. Hacı Murat Şahin’ i makamında ağırlayan Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman, ülkemizin en batısında bulunan bir ünivesite ile en doğusunda bulunan bir üniversite arasında karşılıklı işbirliği adımlarının atılmasından memnuniyet duyduğunu ve Kardeş Üniversite Protokolünün iki üniversite arasında bir gönül köprüsünün oluşmasına da vesile olacağını ifade etti. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir de Siirt Üniversitesini ziyaret etmekten memnuniyet duyduğunu ve imzalanan protokolün her iki üniversitenin gelişimine katkı sağlayacağını ifade etti. Daha sonra Senato Salonunda Üniversitemiz Senato üyelerinin de katıldığı imza töreninde Kardeş Üniversite Protokolü imzalandı.
Protokol kapsamında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi ile Üniversitemiz arasında öğrenci ve öğretim üyesi değişimi, ortak bilimsel toplantılar, ortak projeler ile öğrenci toplulukları ve spor kulüpleri arasında ortak etkinlikler yapılması amaçlanıyor. Öte yandan, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi ve Üniversitemiz arasında 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Yükseköğretim Kurumları Arasında Öğrenci ve Öğretim Üyesi Değişim Programına İlişkin Yönetmelik gereğince, Farabi Değişim Programı kapsamında bir protokol imzalandı.

Programın devamında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektör Danışmanı Doç. Dr. Hacı Murat Şahin tarafından iki üniversitenin koordinatörlüğünde yürütülecek olan proje ile ilgili senato üyelerine ve projede görev alması öngörülen akademisyenlere detaylı bir sunum gerçekleştirildi.

Check Also

Misafirperver Sabiha ananın ismini keşfettikleri bitkiye verdiler

Üniversitemiz Flora ve Fauna Merkezi kurucusu Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Botanik Anabilim Dalı Başkanı Doç. …