Salı , 19 Ocak 2021
Home 5 ALT MANŞET 5 Arakan İnsani Yardım Derneği ve Arakan Myanmar Öğrenci Birliği’nden Üniversitemize Ziyaret

Arakan İnsani Yardım Derneği ve Arakan Myanmar Öğrenci Birliği’nden Üniversitemize Ziyaret

Arakan İnsani Yardım Derneği ve Arakan-Myanmar Öğrenci Birliği tarafından Üniversitemize ziyaret gerçekleştirildi. Rektörlük Fuaye Salonu’nda gerçekleştirilen ziyaret görüşmesinde Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman, Arakan-Myanmar Öğrenci Birliği Temsilcisi Halid Sultan, Arakan İnsani Yardım Derneği Müdürü Selim Nur Konuşma yaptı.

Rektör Erman yaptığı konuşmada, “2013 yılından bu yana yapılan çalışmalar neticesinde Üniversitemiz bünyesinde 2.300 yabancı uyruklu öğrenci istihdam etmektedir. Yabancı uyruklu öğrenci dağılımına baktığımızda dünyanın farklı ülkelerinden çok geniş bir coğrafyadan öğrencilerin olduğu görülmektedir” dedi.  Üniversitemiz Rektörü Erman konuşmasının devamında Üniversitemizin bir politikası olarak yabancı uyruklu öğrenci alımının ısrarla üzerinde duracaklarını, gönül köprüsü kurarak üniversitemize gelen  öğrencileri kardeş olarak göreceklerini ifade etti.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Erman’ın konuşması sonrasında, üniversitemizde eğitime devam etmekte olan yabancı uyruklu öğrencilere teşekkür belgesi takdim edildi. Öğrencimiz Adnan Cafer’in Kur’an-ı Kerim tilaveti sonrasında toplu hatıra fotoğrafı çekildi ve katılımcılar pasta ikramı yapıldı.

Ziyaret görüşmesine   Genel Sekreter Yardımcısı Fethi Özer Çelepçıkay, Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Sungur Gürel ve Öğr. Gör. Mehmet Kenan Tan katıldı.

Check Also

Üniversitemizin TÖMER öğrencileri yeni yılı kutladı 

Üniversitemizin Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) öğrencileri yeni yılı kutladı.  Dünyayı etkisi altına …