Çarşamba , 22 Eylül 2021
Home 5 ETKİNLİKLER 5 Antalya ve Isparta’ya Teknik gezi düzenlendi

Antalya ve Isparta’ya Teknik gezi düzenlendi

Üniversitemiz Ziraat Fakültesi öğretim üyeleri tarafından hazırlanarak GAP Bölge Kalkınma İdaresi (BKİ) tarafından desteklenen “Bazı Tıbbi ve Aromatik Bitkilerin Siirt İlinde Tarımının Yaygınlaştırılması Projesi”  kapsamında 20 kişilik bir ekip ile Antalya ve Isparta illerine teknik gezi düzenlendi.

Ziraat Fakültemiz Öğretim Üyeleri; Dr. Öğr. Üyesi Doğan Arslan,  Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin Arslan ve Dr. Öğr. Üyesi Önder Volkan Bayraktar tarafından hazırlanan ve 2017 yılında teknik eleman ve üreticilere eğitimler vererek başlayan projede Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile koordineli olarak çalışıldı.

Teknik gezi programında; Isparta Eğirdir Meyvecilik Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Antalya Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ve illerdeki farklı özel sektör kuruluşları ziyaret edildi. Tıbbi ve aromatik bitki çalışmaları yerinde incelenerek, teknik gezi de yer alan üretici ve teknik elemanlara yetkililer tarafından farklı tıbbi bitki çalışmaları hakkında bilgiler verildi.

Teknik eleman ve üreticilerden oluşan bu ekibe Ziraat Fakültemiz öğretim üyesi; Dr. Öğr. Üyesi Doğan Arslan,  Dr. Öğr. Üyesi Önder Volkan Bayraktar ile Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Mehmet Seven eşlik etti.

rbt

Check Also

Misafirperver Sabiha ananın ismini keşfettikleri bitkiye verdiler

Üniversitemiz Flora ve Fauna Merkezi kurucusu Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Botanik Anabilim Dalı Başkanı Doç. …