Cumartesi , 18 Eylül 2021
Home 5 ETKİNLİKLER 5 21. Yüzyıl Gençliğinin Değer Algısı konulu konferans gerçekleşti

21. Yüzyıl Gençliğinin Değer Algısı konulu konferans gerçekleşti

Fen Edebiyat Fakültemiz ve İnsan Hak ve Hürriyetleri Öğrenci Topluluğu’nun düzenlediği “21. Yüzyıl Gençliğinin Değer Algısı”  konulu konferans gerçekleşti. Konferansa konuşmacı olarak Aksaray Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Yılmaz katıldı.

Prof. Dr. Süleyman Yılmaz sunumunda; gençlikte fikir inşası, nomofobi, eğitim, sosyal farkındalık, teknolojik gelişmeler, kuşaklararası farklılıklar, medeniyetimizin bekası, değer-erdem, etik-ahlak ilişkisi gibi kavramları sorguladığı konuşmasına şöyle devam etti; “Sürdürülebilir kalkınmanın en önemli en kutsal bileşeni; eğitimdir. Eğer şahsiyetli bireyler yetiştirmek istiyorsak, onların akademik başarısının yanı sıra, insani ve ahlaki başarısını da önemsemeliyiz. Anadolu insanı âlim değil ama ariftir, hisleri, duyguları güçlüdür. Anadolu insanının ortalama ufkunu, fikrini, irfanını yükseltmek ve yüceltmek istiyorsak; bilgiden bilgeliğe, sıradanlıktan entelektüelliğe geçişlerin ilk halkasını oluşturmak durumundayız. Mesleki alanlara insan yetiştirirken mesleki bilginin yanı sıra, edebi, felsefeye, sanata, spora yatkın, belagatı ve estetik yönü güçlü bireyler yetiştirmeliyiz.” dedi.

Konferans Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cahit Pesen’in hediye takdim etmesi ardından son buldu.

Check Also

YÖK’TEN PANDEMİ SÜRECİNDE VERİLEN ONLİNE EĞİTİME İLİŞKİN ANKET

​Yükseköğretim Kurulu (YÖK), küresel salgın sürecinde online olarak sürdürülen eğitim öğretimin değerlendirilmesi amacıyla üniversitelerdeki öğretim …