Cumartesi , 18 Eylül 2021
Home 5 ETKİNLİKLER 5 2013 – 2014 Akademik Yılı Açılış Töreni

2013 – 2014 Akademik Yılı Açılış Töreni

Üniversitesi’nin 2013- 2014 yılı eğitim akademik açılış töreni Mühendislik – Mimarlık Fakültesi’nde yapıldı.

Açılış törenine Siirt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Murat ERMAN akademisyenler ve bir çok davetli katıldı.

Açılış töreninde konuşan Siirt Üniversitesi Rektörü Murat ERMAN ” Üniversiteler sosyal, kültürel ve ekonomik alanlarda şehirlerin ve toplumların gelişmesinde lokomotif işlevi görmektedirler. Aynı zamanda üniversiteler, küreselleşen dünyada bilgi toplumunu oluşturma yolunda sorgulayan, araştıran, bilgiyi üreten, öğreten ve toplum için faydaya dönüştüren kurumlar olarak rol oynamaktadırlar. Üniversitemiz bu amaçla araştırma-geliştirme çalışmaları ile bilgi ve teknolojinin üretilmesine ve toplumumuzun gelişimine katkı sağlamakta, bulunduğumuz bölgede toplum sorunlarının çözümüne katkıda bulunmaktadır. Bilimsel, kültürel, sosyal ve hizmet sektörlerinde ihtiyaç duyulan bilim insanını ve idari kadroları da yetiştirmektedir.” dedi

Daha sonra sırasıyla akademisyenlere iş adamlarına ve son olarak da öğrencilere seslenen Rektör ERMAN  sözlerini “Üniversitemizin kuruluş amacı ve yüklenmiş olduğu misyon; Bir yandan gençlerimizin öğretim ve yaşam kalitelerinin yükseltilmesi, diğer yandan da geleceğin lider ülkesi Türkiye’yi inşa etme yolunda bizlere çok önemli görevler yüklemektedir. Siirt Üniversitesi olarak başarılı olacağımıza inancım tamdır. Çalışmalarımıza destek veren ve katkı sağlayan tüm yönetici arkadaşlarıma ve personelime huzurlarınızda teşekkür ederim. Bu duygu ve düşüncelerle 2013-2014 akademik yılı açılışında aramızda bulunan tüm saygı değer konuklarımıza da teşekkür ediyor, yeni akademik yıldaki çalışmalarımızın üniversitemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmanın ardından Siirt Valisi Ahmet Aydın sahneye gelerek 2013 -2014 akademik yılı için iyi dilek ve temennilerde bulundu.

Açılış törenine Siirt Üniversitesi ile kardeşe üniversite olan Louisana Southern University’den katılan Öğretim Üyesi Asistan Profesör Osman Kandara Southern University  Rektörünün tebrik mesajını iletti.

2013-2014 akademik yılının ilk dersini Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Galip Bakır yaptı. Tören dersin ardından yapılan kokteyl ile sona erdi.

Check Also

Rektörümüz “Araştırma Görevliliğinden Rektörlüğe Akademik Kariyer Deneyimleri” Webinar Programına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak, Kariyer Araştırma Planlama ve Uygulama Merkezi (KAPUM) tarafından düzenlenen “Araştırma …