Cumartesi , 24 Temmuz 2021
Home 5 MANŞET 5 2008 – 2012 Akademik Teşvik Ödülleri Programı

2008 – 2012 Akademik Teşvik Ödülleri Programı

Siirt Üniversitesinde 2008-2012 Akademik Yayın Teşvik Ödül Programı düzenlendi.

Program, Rektör Prof. Dr. Murat Erman’ın açılış konuşmasıyla başladı.

Rektör Erman, bilimsel çalışmalara bakış açısının nasıl olması gerektiği üzerine yaptığı konuşmasında: “ Ülkemizde yayın sayısı ve bu yayınlardan elde edilen puanlar üniversiteler açısından önem taşımaktadır. “diyerek bu yayınların da sorun çözmeye yönelik yayınlar olmaları gerektiği üzerinde durdu.

Erman konuşmasına: “Yeni kurulmuş bir üniversite olarak sıfırdan eser oluşturma yolunda hepimize büyük sorumluluk düşüyor. Dezavantajlarımız var, köklü üniversitelerle rekabet etmemiz gerekiyor. Şunu ifade etmek istiyorum ki, bizler aidiyet duygumuzu en üst seviyeye çıkararak hareket etmeliyiz.” şeklinde devam ederek kendilerini bekleyen rekabet ortamının da altını çizdi.

TÜBİTAK projelerinin hem akademisyenler hem de üniversiteler için çok fazla öneme sahip olduğunu belirten Erman: “Bugün, Siirt Üniversitesi olarak akademisyenlerimizi 2008-2012 yılları arasını kapsayan süreçte yapmış oldukları yayınları için ödüllendirerek bir ilki başlatmış oluyoruz. Akademisyenlerimizden de bu çalışmaların devamlılığı yönünde çaba bekliyoruz. “dedi.

Program, akademik yayın noktasında başarı sergileyen akademisyenlere ödüllerinin verilmesi ve sponsorlara plaket takdiminin ardından sona erdi.

Check Also

Rektörümüz “Araştırma Görevliliğinden Rektörlüğe Akademik Kariyer Deneyimleri” Webinar Programına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak, Kariyer Araştırma Planlama ve Uygulama Merkezi (KAPUM) tarafından düzenlenen “Araştırma …