Cuma , 22 Haziran 2018
Anasayfa 5 HABER VE DUYURULAR 5 Ziraat Odası başkanlarından Rektör Prof. Dr. Murat Erman’a ziyaret

Ziraat Odası başkanlarından Rektör Prof. Dr. Murat Erman’a ziyaret

Siirt Ziraat Odası Başkanı Gündüz Tanık, beraberindeki heyet ile birlikte Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Erman’ı makamında ziyaret etti.

Gündüz Tanık, Ziraat Odası ve diğer meslek odaları ile Siirt Üniversitesi’nin işbirliği içerisinde olması gerektiğine değindi. Kurulduğundan bugüne saygın bir bilim yuvası olarak hizmet veren Siirt Üniversitesinde olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, iki binyıllık köklü yerleşim yeri olan Siirt’in, arzu edilen gelişmişlik seviyesine ve yaşanabilirlik düzeyinin yükseltilmesi açısından; Üniversitenin, meslek odaları, STK’lar, kamu ve özel kurum ve kuruluşları ile ortak bir platformda buluşması gerektiğini vurguladı. Oluşturulacak bu platform ile kent dinamiklerinin,  bir ortak akıl oluşturarak hiçbir kaygı ve önyargı olmadan kentimizin sorunlarının tespit edilerek sosyo-ekonomik açıdan neler yapılması gerektiği ve çözüm yolları için hep beraber çalışılmasının önemini değindi.

Rektör Erman, bilim yuvası olan üniversitenin kentin her türlü sorununa elimizden geldiğince katkıda bulunduğunu ifade ederek ilimizin gelişmesi için oluşturulacak ortak akıl çalışmalarında her zaman alanında etkin öğretim üyelerinin fikir beyan edip projeler oluşturabileceğini belirtti.

Ziraat Odası Başkanı Gündüze Tanık, beraberindeki heyet ile birlikte ev sahibi Rektör Prof Dr. Murat Erman`a misafirperliğinden dolayı teşekkür ederek ziyareti sonlandırdı.

Check Also

Küresel Boyutlarıyla Türkiye Ekonomisi ve Yükseköğretimin Geleceği Paneli

Üniversitemiz, 10. Yıl etkinlikleri kapsamında gerçekleşen “Küresel Boyutlarıyla Türkiye Ekonomisi ve Yükseköğretimin Geleceği Panel”inde rektörleri …