Çarşamba , 30 Eylül 2020
Home 5 ALT MANŞET 5 “Yolda Olmak” Söyleşisi

“Yolda Olmak” Söyleşisi

Siirt Üniversitesi’nde  Katre Öğrenci Topluluğu’nun organize ettiği Akademisyen Halil İbrahim Uzun’un ve TV Sunucusu/Yazar Mustafa Toprak’ın konuşmacı olarak katıldıkları “Yolda Olmak” adlı konferans gerçekleştirildi.

 “Yolda olmak  bir maceranın kesintisiz yaşanmasıdır, sürekli aramaktır bu yüzden yolda olmak insanı kendine getirir, yolda olacağız ve yolda kalacağız.”  mesajının vurgulandığı  konferansta  konuşmacılar kitaplardan ve kitap kesitlerinden örnekler vererek yolda olmanın öğreticiliği, kişinin kendisini daha ileri seviyeye götürebilme olanağından söz ettiler. Yaşadıkları yol hikayeleri ile ilgili tecrübelerini aktaran konuşmacılar, dert sahibi olmak, gayret ve çaba göstererek güzel işler başarmak konusunda teşvikte bulundular. Zaman zaman da Cahit Zarifoğlu’ndan, İsmet Özel’den , Sezai Karakoç’tan , İbrahim Tenekeci’den şiir okuyarak  ve yol serüvenlerini anlatarak dinleyicileri  mest ettiler.

Check Also

Rektörlük Devir Teslim Töreni Yapıldı

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından Üniversitemiz Rektörlüğüne atanan  Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nihat Şındak, görevi …